Wyniki NBA: Celtics lepsi po dogrywce, 36 punktów Tatuma!

1 miesiąc temu

Dzisiejszej nocy byliśmy świadkami pierwszego meczu Finału Konferencji Wschodniej pomiędzy Boston Celtics, a Indiana Pacers. Przed spotkaniem zdecydowanymi faworytami tego pojedynku, jak i całej serii byli Celtowie.

Boston Celtics – Indiana Pacers 133:128

STATYSTYKI

• Boston Celtics w drodze do Finału Konferencji Wschodniej pokonali 4-1 Miami Heat oraz tym samym wynikiem Cleveland Cavaliers. Indiana Pacers na swojej drodze spotkali Milwaukee Bucks, których zdołali ograć 4-2, a w drugiej rundzie po 7 meczowej serii odprawili faworyzowanych New York Knicks. W tej konfrontacji według bukmacherów większe szanse na awans do Finałów NBA mają Boston Celtics.
  • Jayson Tatum zdobył 36 punktów w tym 10 w dogrywce, 12 zbiórek, 4 asysty i poprowadził Boston Celtics do wygranej po dodatkowym czasie gry w pierwszym meczu tej serii z Indiana Pacers 133:128. Goście prowadzili w końcówce 115:110 i wydawało się, iż mają kontrolę na tym spotkaniem, jednak ich niechlujna gra spowodowała, iż Celtics przejęli piłkę przy wyniku 117:114, a Jaylen Brown celną trójką doprowadził do dogrywki.

JAYLEN BROWN CLUTCH

(via @NBA)

pic.twitter.com/dF9FTbW9ft

— Yahoo Sports (@YahooSports) May 22, 2024
  • W dogrywce królował Jayson Tatum, który zdobył 10 z 16 punktów całej drużyny i na 42,8 sekundy przed końcem trafił za trzy, dzięki czemu Celtics powiększyli przewagę nad Pacers do 4 punktów i w przeciwieństwie do gości byli w stanie kontrolować końcówkę spotkania i zanotować ważne zwycięstwo.
  • Indiana Pacers zanotowali w meczu w sumie 21 strat, co było kluczem do zanotowania porażki, zwłaszcza najważniejsza z nich, kiedy Pascal Siakam, do którego było adresowane podanie, był pod tak dużą presją ze strony Jaylena Browna, iż nie zdołał opanować piłki i ta wypadła za linię końcową, a on był ostatnim, który jej dotknął.
  • Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Celtics, którzy już po 3 minutach prowadzili 12:0, Pacers potwierdzili jednak, iż w ofensywie są bardzo dobrą drużyną i systematycznie odrabiali straty z początku spotkania, dzięki czemu po dwóch kwartach na tablicy widniał wynik 64:64.

TYRESE HALIBURTON FROM THE LOGO!

Ties Game 1 of the ECF at 64 to close the 1st half #NBAConferenceFinals presented by Google Pixel on ESPN. pic.twitter.com/wukzI5IKMR

— NBA (@NBA) May 22, 2024
  • Po przerwie Pacers kontynuowali swoją dobrą grę w ofensywie, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 69:64. W dalszej części trzeciej kwarty Celtics zdołali zanotować serię punktową 13:0 i ponownie to oni prowadzili w tym meczu 87:75. Goście nie poddali się jednak i bardzo gwałtownie odpowiedzieli notując run 18:7, za pomocą którego zmniejszyli prowadzenie gospodarzy do jednego punktu.
  • Jrue Holiday zdobył dla Celtics 28 punktów, 7 zbiórek i 8 asyst, Jaylen Brown dołożył 26 oczek, 7 zbiórek i 5 asyst. Wszyscy gracze wyjściowej piątki gospodarzy zdobyli co najmniej 15 punktów, a mecz z powodu kontuzji opuścił Kristaps Porzingis. Gracze rezerwowi zdobyli w sumie 13 punktów.
  • W szeregach Pacers aż 7 graczy zdobyło co najmniej 12 punktów. Pascal Siakam był wyróżniającym się graczem gości tego dnia, zdobył on 24 punkty, 12 zbiórek i 7 asyst, Myles Turner dołożył 23 oczka, 10 zbiórek i 4 asysty, a Tyrese Haliburton 25 punktów, 3 zbiórki i 10 asyst.
  • Warto wspomnieć, iż Jaylen Brown, który został bohaterem i doprowadził do dogrywki, trafił w tym meczu zaledwie jeden raz za trzy na cztery próby, właśnie w najważniejszym momencie tego spotkania.
  • Po meczu głos zabrał między innymi Al Horford, który nie krył zachwycenia z tego, co zrobił Jaylen Brown i jakie to miało znaczenie dla całej drużyny.
    – Człowieku rzut Browna był rewelacyjny! Ogromna szansa, aby doprowadzić do dogrywki, a on tego dokonał! Potem trener powiedział, iż to kolejna szansa dla nas, którą mamy wykorzystać, a my się po posłuchaliśmy. Jayson w dogrywce przyspieszył i poprowadził nas do wygranej, która jest dla nas bardzo ważna.