WU17 ma trudności z przeciwstawieniem się Polsce

biegowelove.pl 2 godzin temu

Reprezentacje Irlandii Północnej do lat 17 zostały pokonane przez potężne polskie drużyny WU17 w eliminacjach Pucharu Narodów Europy w Szkocji.

wyścig

Eliminacje do Mistrzostw Europy WU17 2025 – Liga A, Grupa 4

Linia punktacji

Polska WU17s 5-0 Irlandia Północna WU17s

Najlepsi strzelcy

Polska: Zajak (7), Madiejczyk (28), Skrzybczak (46), Borzan (56), Józefa (83).

miejsce

Stadion Broadwood w Cumbernauld

data

1 października 2024 r

Wiadomości zespołowe

Zespół WU17 będzie rywalizować w Lidze A w pierwszej fazie eliminacji WU17 do Euro 2025, która odbędzie się na początku tego miesiąca.

Dyrektor WU17 Gill Redmond wybrał 20-osobowy panel na mecze z Polską, Szkocją i Islandią.

Zespół WU17 awansował do Ligi A po zwycięstwie w lutym w miniturnieju składającym się z trzech drużyn (Grupa B5). W drugiej rundzie eliminacji WU17 Euro 2024 pokonali Maltę pięcioma bramkami do jednego i Luksemburg 4:1.

Liga A w pierwszej części rozgrywek 2024-25 składa się z 28 drużyn. Zespoły, które w siedmiu grupach zajmą czwarte miejsce, w drugiej rundzie sezonu 2024–2025 spadną do Ligi B.

Wyłonionych zostanie siedem drużyn, które dołączą do gospodarzy Wysp Owczych w finałach WU17 odbywających się w dniach 4–17 maja 2025 r.

Jak to się stało?

Polska od początku szła do przodu. Kapitan Irlandii Północnej Abbey Smith obroniła próbę Natalii Skrok, po czym w siódmej minucie Polki otworzyły wynik po trafieniu innego pomocnika Blanci Zając.

Lucy Kelly uratowała przed Polską bramkarzkę Hannę Buchtę, a Smith sfrustrował napastnika Nikolę Madejka, który następnie oddał kolejny strzał obok bramki. Bramkarz Irlandii Północnej zablokował także strzał polskiej napastnika i kapitanki Zofii Borzan.

Madejczyk odcisnęła jednak swoje piętno w 28. minuciey Już w następnej minucie, gdy otrzymała podanie od innego napastnika, Wiktorii Skrzepczak, trafiła do siatki i było już 2:0.

Madejczyk zmarnował dwie szanse pod koniec pierwszej połowy, a Smith zablokował strzał Burzana w doliczonym czasie gry.

Koniec pierwszej połowy: Polska WU17s 2-0 Irlandia Północna WU17s

W pierwszej połowie Redmond wyprowadził dwóch obrońców, aby umożliwić do akcji napastnikowi Mii Riley i pomocnikowi Sophie Bullock.

Jednak minutę po rozpoczęciu drugiej połowy Irlandia Północna pozostała w tyle. Tym razem Madejczyk zwrócił się do dostawcy Skrzypczaka i nie zrobił nic złego.

Strzał napastnika Irlandii Północnej Avy Hurl minął bramkę, a Polska zdobyła czwartą bramkę. Madejczyk ponownie zaliczył asystę, a Borzan zdobył bramkę.

Więcej szans stworzyli potężni Polacy. Smith gwałtownie powstrzymywał ataki Skrzypczaka i Wiktorii Zgrzeby.

Następnie Smith ponownie zablokował strzał Skrzybczaka, ale niedługo po tym, jak polska rezerwowa Amelia Jozenda podwyższyła na 5:0.

W ostatnich minutach bramkarz Irlandii Północnej został wezwany, aby Skrebczak nie mógł dołożyć więcej do dorobku Polski.

Następnie Gill Redmond powiedział: „To był bardzo trudny test przeciwko utalentowanej polskiej drużynie. Byłem rozczarowany sposobem, w jaki straciliśmy kilka bramek, ale wiele się nauczyliśmy, co pomogło nam przygotować się na dwa kolejne mecze”.

Drugi mecz drużyny WU17 w A4 odbędzie się w piątek (4 października) o godzinie 11:30 w Cumbernauld ze Szkocją, gospodarzem miniturnieju. Szkocja pokonała Islandię 2:0 w pierwszym meczu w grupie czterech drużyn.

Pełny etat: Polska WU17 5:0 Irlandia Północna WU17

Polska: Hanna Buchta, Ljuja Brochowicz, Julia Szymczyk, Maja Wiśniewska, Zofia Świtała, Natalia Skrok, Blanka Zając, Wiktoria Szrzyba, Zofia Borzan (kapitan), Nikola Madejczyk, Wiktoria Skrzepczak.

Rezerwowi: Dominika Lemanczyk (bramkarz), Patryka Matuszczyk, Figura Aleksandra, Emilia Moszyńska, Olga Poliewska, Sandra Piotrowska, Maja Leskiewicz, Amelia Jozenda, Marta Kwiatkowska.

Irlandia Północna: Abby Smith (kapitan), Caitlin Carlisle, Sophie Hutchinson, Niamh Hassan, Chloe Beckinsale, Charlotte Haven, Lucy Kelly, Mirjana Karabekaj, Ava Hearle, Jessica McGuinness, Tara Kerr.

Rezerwowi: (używani) Sophie Bullock, Mia Reilly, Anna Walsh, Lily Horner, Elaine McDermott; (Nieużywane) Zara Maguire (bramkarz), Olivia Campbell, Katie McGurnaghan, Ruby Adair.