Wilki Krosno rozpoczynają budowę składu! Ogłosili podpisanie umowy

speedwaynews.pl 2 godzin temu

Cellfast Wilki Krosno nie mają łatwo w tym sezonie żużlowym. Metalkas 2. Ekstraliga nie idzie po myśli drużyny z Krosna. Przed rozpoczęciem rozgrywek wydawało się, iż Krośnianie będą jedną z drużyn, która powalczy o awans do PGE Ekstraligi. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna. Klub w trudnej sytuacji nie zapomina o kolejnej kampanii i rozpoczyna budowę składu.

Podpisali prekontrakt z młodzieżowcem

Dzień po sobotnich Derbach Podkarpacia krośnieńska drużyna wydała oficjalny komunikat. W nim ogłoszone zostało pierwsze nazwisko z przyszłorocznego składu zespołu. Oficjalny prekontrakt z kubem zawarł bowiem Radosław Kowalski. Zgodnie z tym, co zostało napisane przez Krośnian, umowa została zawarta na sezon 2027 z możliwością przedłużenia o kolejne sezony. Tym samym lider formacji juniorskiej kolejny rok będzie reprezentował Wilki Krosno.

– Podpisaliśmy właśnie z naszym czołowym młodzieżowcem oficjalny prekontrakt PZM na sezon 2027 z opcją przedłużenia Pomimo wielu propozycji z innych klubów, także ekstraligowych, Radosław Kowalski chce przez cały czas jeździć w barwach Cellfast Wilki Krosno i przyczynić się do przyszłych sukcesów naszego klubu – czytamy w komunikacie.

Sobota była trudnym dniem dla drużyny z Krosna. W derbowym pojedynku zmierzyła się ona z Dakar Development Stalą Rzeszów. Lokalny pojedynek był niezwykle emocjonujący, a jego losy rozstrzygnęły się w ostatnim wyścigu. Tę gonitwę wygrali goście, którzy wywieźli z Krosna 2 punkty oraz bonus za wygraną w dwumeczu.

W składzie gospodarzy zabrakło lidera formacji juniorskiej. Radosław Kowalski leczy bowiem kontuzję, której nabawił się w domowym starciu z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. U żużlowca doszło do uszkodzenia łopatki oraz jednego żebra. niedługo 17-latek powinien powrócić do rywalizacji na torze.

Zespół z Krosna w tej chwili znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Podopieczni menadżera Michała Finfy zajmują ostatnie miejsce w tabeli Metalkas 2. Ekstraligi. Po dziesięciu meczach na swoim koncie zapisali 4 punkty. Należy jednak podkreślić, iż choćby w przypadku, jeżeli Wilki zajmą ostatnie miejsce na koniec rundy zasadniczej, będą mogły się utrzymać poprzez fazę play-down.

Radosław Kowalski
Idź do oryginalnego materiału