Wielkie emocje w Lidze Europekskiej – zdecydował złoty set

Srebrna Liga Europejska może być traktowana jako peryferia siatkówki na naszym kontynencie. Wciąż to jednak rozgrywki, które dają przepustkę do wyższego poziomu rozgrywek, a finalnie do Siatkarskiej Ligi Narodów. W tym roku o zwycięstwie w tej kategorii rozgrywek musiał zadecydować złoty set, a jego zwyycięzcą okazały się siatkarki z Portugalii.

Pierwszy mecz pomiędzy Finlandią a Portugalią okazał się nokautem dla siatkarek z Półwyspu Iberyjskiego, Portugalki u siebie przegrały 0:3, a przegrane sety do 17 i 11 pokazywały przepaść pomiędzy tymi reprezentacjami.

Rewanż pokazał jednak, iż jeden mecz nie decyduje o zwycięstwie. Finki były pewne swego i z animuszem przystąpiły do rewanżowego spotkania, wygrywając pierwszego seta, Później jednak coś się zacięło w fińskiej maszynie, Kolejne partie padały łupem portugalskich siatkarek, które odrabiały straty, aż doprowadziły do złotego seta.

W decydującej partii walka trwała długo i była niezwykle zacięta. Ostatecznie wygrały ją Portugalki, które po grze na przewagi wygrały 23:21. Tym samym siatkarki z Półwyspu Iberyjskiego zapewniły sobie grę w Złotej Lidze Europejskiej w przyszłym sezonie,