Wielka sensacja w Serie A. Mistrzowie dostali lanie od kata [WIDEO]

To nie miało prawa się wydarzyć, a jednak. Inter Mediolan, który nie tak dawno - w pełni zasłużenie - świętował zdobycie 20. mistrzostwa Włoch przegrał drugi mecz w sezonie. To oczywiście doskonały wynik - biorąc pod uwagę, iż mediolańczycy rozegrali już 35 spotkań. Paradoks polega na tym, iż obie porażki zanotowali z zespołem, który desperacko walczy o utrzymanie.
Inter Mediolan już 22 kwietnia mógł świętować zdobycie 20. tytułu mistrzów Włoch w historii. Wówczas w derbach miasta pokonał AC Milan 2:1. Gole pieczętujące zdobycie mistrzostwa kraju zdobywali Marcus Thuram i Francesco Acerbi. Dla derbowych rywali trafił Fikayo Tomori.

Szok w Serie A. Inter przegrał... znów z nimi
W następnej kolejce mierzyli się z Torino. Choć goście w pierwszej połowie stawiali jeszcze opór, to po czerwonej kartce dla Adriena Tameze byli bezradni. O zwycięstwie Interu przesądził dublet strzelony przez Hakana Calhanoglu.
Wydawało się, iż podopieczni Simone Inzaghiego w kolejnym spotkaniu również zainkasują trzy punkty. Nic bardziej mylnego. Po raz drugi w tym sezonie musieli uznać wyższość... Sassuolo. To zespół, który zajmuje 19. miejsce w ligowej tabeli i musi walczyć o pozostanie w elicie.
Najpierw we wrześniu pokonali mediolańczyków na ich stadionie. Wówczas prowadzenie gospodarzom dał Denzel Dumfries, ale po przerwie Yanna Sommera pokonali Nedim Bajrami i Domenico Berardi. Tym razem gola zdobył tylko jeden zespół.

Po upływie 20 minut piłkę do bramki - strzeżonej tym razem nie przez Sommera, a Emila Audero - posłał Armand Lauriente. Jego strzał był niezwykle silny i poszybował tuż pod poprzeczkę. Golkiper Interu był bezradny i nie mógł nic zrobić.

To już 10 wygrana Sassuolo z Interem od 2013 roku. W ostatnich pięciu spotkaniach mediolańczycy przegrywali aż trzy razy z tym rywalem.
Trzy punkty są dla Sassuolo niczym tlen. Podopieczni Davide Ballardiniego walczą o utrzymanie w Serie A, w której występują nieprzerwanie od 11 sezonów. Na trzy kolejki przed końcem ich sytuacja jest jednak trudna. Do zajmującego ostatnią bezpieczną pozycję Empoli tracą dwa punkty, ale mają o jeden mecz więcej rozegrany. Tyle samo punktów co Sassuolo zgromadziło 18. Udinese. Również jednak ma do zagrania jedno spotkanie więcej.

Xavi wściekł się po klęsce z Gironą. "Nie, nie, nie"

Inter ze względu na sobotnią porażkę stracił szansę przekroczenia granicy 100 punktów w tym sezonie. Mediolańczycy do tej pory zdobyli 89 oczek, więc w najlepszym rozrachunku do powyższego wyniku zabraknie im dwóch punktów. Kolejne spotkania oba zespoły rozegrają w najbliższy weekend. 12 maja Sassuolo zagra z Genoą, a Inter dwa dni wcześniej zmierzy się z Frosinone.
Sassuolo 1-0 Inter Mediolan (1:0)

Gol: Armand Lauriente'20