Ważne informacje dla Stali Gorzów. Zawodnik wraca po kontuzji

speedwaynews.pl 2 godzin temu

Adam Bednar w ubiegłą sobotę w rodzimym Pilznie rywalizował w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów do lat 19. Młody Czech w dziesiątej gonitwie tych zmagań zahaczył o dmuchaną bandę i zanotował upadek. Przy Bednaru błyskawicznie pojawiły się służby medyczne i jak się okazało, 19-latek nie pojawił się na torze do końca zawodów. Na szczęście okazało się, iż Bednar nie doznał żadnych złamań, jednak potrzebował kilku dni odpoczynku. Pewnym było, iż Czech odpuści ligowe spotkanie we Wrocławiu, natomiast pod znakiem zapytania stanęły jego występy w ten weekend. Bednar bowiem miał stanąć na starcie rundy kwalifikacyjnej SGP 2 w Pardubicach, a także wziąć udział w meczu ligowym przeciwko Fogo Unii Leszno.

W sobotni poranek zawodnik Gezet Stali Gorzów przekazał jednak kibicom pozytywne informacje. Zaznaczył jednak przy tym, iż jeszcze nie jest w pełni

– Dobre wieści! Choć nie jestem jeszcze w pełni zdrów, wystąpię dziś w Pardubicach! Całe moje otoczenie zrobiło co w swojej mocy, aby mi to umożliwić. Wiem, iż będę musiał mierzyć się z bólem, jednak nie mogłem przepuścić takiej okazji. To jest częścią sportu i czasem adrenalina buzująca w żyłach sprawia, iż zapominasz o cierpieniu – napisał Bednar na swoich mediach społecznościowych.

19-latek będzie jednym z faworytów sobotnich zmagań, choć do Pardubic przyjedzie naprawdę mocna stawka. Na liście startowej bowiem obok Bednara znajdują się tacy zawodnicy jak Wiktor Przyjemski, Nazar Parnicki, William Drejer czy Mitchell McDiarmid. Awans do SGP2 wywalczy czterech najlepszych zawodników.

Adam Bednar
Idź do oryginalnego materiału