W Nocnej Piątce pobiegło 1195 biegaczy. Najlepszy był Kenijczyk

fakty.bialystok.pl 2 tygodni temu

Tonui Albert Kipkorir z Kenii trasę pięciu kilometrów pokonał w 14 minut i 34 sekundy. Tym samym pobił dotychczasowy rekord biegowy Nocnej Piątki. Ulicami Białegostoku po raz czternasty przebiegli ci, którzy mają mocne nogi i chęć do rywalizacji. Inni kibicowali sportowcom na imprezie sportowej pod nazwą „Białystok Biega”. Jedni przygotowywali się do zmagań biegowych od kilku miesięcy, inni kilka tygodni, ale byli i tacy, którzy się w ogóle nie przygotowywali, bo chcieli po prostu sprawdzić własne możliwości. Wśród startujących na dystansie 5 kilometrów w Nocnej Piątce byli również i tacy, którzy chcieli poprawić swoje życiowe rekordy. Niezależnie od przygotowań, wszyscy startujący to zwyczajnie pasjonaci biegania. Z punktu startowego na ulicy Branickiego w Białymstoku, późnym wieczorem, w sobotę, 7 września, wystartowało w sumie 1195 biegaczy. Ale skoro zwycięzca może być tylko jeden, to ci, którym się w tym roku nie udało, będą musieli spróbować kolejnym razem. Tegorocznym zwycięzcą Nocnej Piątki został Tonui Albert Kipkorir z Kenii, który całą trasę biegową pokonał w 14 minut i 34 sekundy. Tym wynikiem poprawił dotychczasowy rekord Nocnej Piątki z ubiegłego roku o 3 sekundy. Wśród kobiet najlepiej spisała się Maryna Nemchcenko z Ukrainy. Trzeba przyznać, iż kilka odstawała wyniki