W Jeleśni zakończył się Halowe Mistrzostwa Polski Osób z Niepełnosprawnościami

archery.pl 6 miesięcy temu

W Jeleśni w dniach 9-10 marca 2024 r. odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie osób z niepełnosprawnościami. Na starcie pojawiło się 38 zawodników i zawodniczek z całej Polski wśród nich kadrowicze: Milena Olszewska, Łukasz Ciszek, Kseniya Markitantova, Adam Dudka, Dorota Dudka, Chmielewski Marcin, Jakub Byś, Marcin Molik, Jacniacki Piotr,

W konkurencji łuk klasyczny kobiet zwyciężyła Milena Olszewska – Start Gorzów Wielkopolski, która w pojedynku finałowym pokonała 6:0 Janinę Sikorską reprezentującą Olimp Strawczyn.

W konkurencji łuk klasyczny mężczyzn przypomniał o sobie Ireneusz Kapusta – Start Kielce, który w finale pokonał Wiktora Patryasa – Start Bielsko-Biała 7:1. Brązowe medale zdobyli Łukasz Ciszek i Andrzej Skrajny.

W konkurencji łuk bloczkowy kobiet zwyciężyła Kseniya Markitantova – LKS Łucznik Żywiec, która w pojedynku finałowym zwyciężyła z Dorotą Dudką – Start Lublin 141:133.

W konkurencji łuk bloczkowy mężczyzn Stanisław Kalisiak – Start Gorzów Wielkopolski w finale pokonał Adama Dudkę – Start Lublin 140:139.

W konkurencji W1 mężczyzn zwyciężył Piotr Pawlik – Start Kielce, który w pojedynku finałowym pokonał Piotra Jacniackiego – Start Lublin 138-132.