"Upokorzył bramkarza". Rzut karny stał się hitem w sieci. 12 mln wyświetleń

Blisko dwanaście milionów wyświetleń zanotowało nagranie z niecodziennym rzutem karnym. Hitem stało się zachowanie bramkarza oraz strzelca jedenastki.
To był mecz szóstej kolejki ligi meksykańskiej: CF Monterrey - Deportivo Toluca FC. W 50. minucie gospodarze zagrali piękną, zespołową akcję. Piłkę w polu karnym dostał Amerykanin Brandon Vazquez i został sfaulowany przez Brazylijczyka Luana. Sędzia pokazał, iż ma jedenastki. Dostał jednak sygnał z VAR-u, iż mogło dojść do przewinienia. Arbiter poszedł obejrzeć powtórkę i po chwili zdecydował się odgwizdać rzut karny dla gospodarzy.

"Upokorzył bramkarza". Rzut karny hitem sieci. 12 mln wyświetleń
Przed strzałem zawodnika gospodarzy - właśnie Vazgueza, próbował zdekoncentrować go doświadczony 33-letni brazylijski bramkarz - Tiago Volpi. Przez długi czas stał on blisko słupka bramki. Mówił też coś i gestykulował w kierunku strzelca.

Po chwili Tiago Volpi ustawił się już normalnie - przeszedł w kierunku środka bramki i pokazywał lewą ręką w kierunku rogu bramki. Vazquez podszedł do piłki i upokorzył bramkarza - strzelił bowiem właśnie w ten sam róg, w którym wcześniej stał golkiper. Bramkarz wyczuł intencje strzelca, rzucił się we adekwatny róg, ale strzał był zbyt precyzyjny, bo wylądował w okienku bramki. Tiago Volpi praktycznie nie miał szans na skuteczną interwencję i gospodarze cieszyli się z wyrównania (wcześniej trafił w szóstej minucie Jesus Gallardo).
Cała sytuacja stała się hitem internetu. Ma już prawie 12 milionów wyświetleń! "Upokorzył bramkarza" - tak profil "Troll Football" opisał sytuację.

Bramka wyrównująca gospodarzom nic nie dała. W 87. minucie zwycięskiego gola na 2:1 dla gości zdobył Isaias Violante.

w tej chwili CF Monterrey po 14 kolejkach z 25 punktami zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Natomiast Deportivo Toluca FC z 28 punktami (w 13 spotkaniach) jest wiceliderem. Z 37 punktami prowadzi drużyna Cruz Azul.