Udany debiut MKS-u URBIS Gniezno w Pucharze Europejskim

16 godzin temu

W pierwszym meczu Pucharu Europejskiego EHF MKS URBIS Gniezno pewnie pokonał AEP Panorama 31:17.

W piątek drużyna MKS-u URBIS Gniezno zadebiutowała w europejskich rozgrywkach. Od samego początku spotkania drużyna Roberta Popka systematycznie budowała swoją przewagę. W 13. minucie po piątym trafieniu z rzędu zespół z Gniezna prowadził 7:2 i całkowicie przejął inicjatywę na parkiecie.

Zawodniczki AEP Panorama nie radziły sobie w ataku i popełniały proste błędy, które wykorzystywały rywalki, podwyższając różnicę bramkową. MKS URBIS Gniezno przejął kontrolę w meczu już do ostatniej minuty. Drużyna z Grecji nie była w stanie zmniejszyć straty i musiała uznać wyższość MKS-u.

Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Magdalena Nurska, która zdobyła dziewięć bramek.

Rewanż zaplanowano na najbliższą niedzielę (13 października) na godz. 15:00.

AEP PanoramaMKS URBIS Gniezno 27:31 (6:14)