[U-19] Szóste zwycięstwo z rzędu

rakow.com 2 tygodni temu

W minioną sobotę zespół U-19 pewnie pokonał GKS Jastrzębie w stosunku 6:1. Medaliki po sześciu kolejkach 1. Ligi Wojewódzkiej U-19 mają na koncie komplet 18 punktów.

Od początku spotkania juniorzy starsi Rakowa przeważali na boisku, rzadko wpuszczając gości na własną połowę. W pierwszych dwóch kwadransach Medaliki wykreowali co najmniej kilka szans na otwarcie wyniku. W słupek trafiali: Dawid Pietruszka, Szymon Jarek i Maciej Suski. W myśl porzekadła: "niewykorzystane okazje lubią się mścić" w 33. minucie na prowadzenie wyszli goście. Maciej Pastuszka oddał potężny strzał z 18. metra i pokonał Miłosza Bednarka.

Podopieczni Michała Mizgały potrzebowali kilkudziesięciu sekund, by wyrównać. Do bramki GKS-u trafił Kamil Małota. Na trzy minuty przed końcem połowy arbiter podyktował rzut karny za zagranie ręką obrońcy GKS-u. Piłkę na 11. metrze ustawił Ivan Metlushko i po chwili Ukrainiec celebrował gola na 2:1.

Druga część spotkania wyglądała podobnie. Goście usiłowali się bronić, a juniorzy starsi Rakowa zdobyć jak najwięcej bramek. Rozregulowany celownik miał Kacper Bandura. Wahadłowy w trakcie meczu kilka razy próbował zdobyć bramkę, ale wciąż brakowało precyzji lub z jego strzałami radził sobie golkiper GKS-u. W 55. minucie swojego drugiego gola zdobył Ivan Metlushko. W tej sytuacji napastnik Medalików dobił uderzenie Kamila Małoty. "Mały" trafił po raz drugi w 59. minucie, pokonując bramkarza silnym strzałem zza "szesnastki". Piątego gola na kwadrans przed końcem meczu dorzucił Maciej Suski. Wynik ustalił natomiast Ivan Metlushko, który na 5 minut przed końcem rywalizacji wykończył zespołową akcję Medalików i skompletował hat-tricka.

Podopieczni Michała Mizgały po sześciu kolejkach objęli samodzielne prowadzenie w tabeli. Juniorzy starsi Rakowa z kompletem punktów na koncie o dwa "oczka" wyprzedzają Ruch Radzionków. W następnej serii gier Raków U-19 zagra na wyjeździe z UKS-em Ruch Chorzów.

Raków U-19 - GKS Jastrzębie 6:1

Bramki: Małota (33', 58'), Metlushko (42', 54', 85'), Suski (75') – Pastuszka (32')

Raków U-19: Bednarek, Mikołajczyk, Kociniewski, Zieliński, Bandura (71. Kossakowski), Jarek, Suski, Pietruszka (66. Suzuki), Małota (60. Jurasik), Gibała (46. Mazanek), Metlushko.