[U-19] Kolejne zwycięstwo Medalików

rakow.com 5 dni temu

Podopieczni Michała Mizgały wygrali w 1. Lidze Wojewódzkiej U-19 po raz ósmy. Zespół U-19 przed własną publicznością pokonał 8:2 Rekord Bielsko-Biała.

Mecz Rakowa U-19 z Rekordem Bielsko-Biała od początku miał jednostronny przebieg. Nasz zespół objął prowadzenie w 15. minucie po bramce Ivana Metlushko. Ukrainiec jako pierwszy był przy odbitej przez bramkarza Rekordu piłce i wpakował ją do siatki.

Na 2:0 podwyższył w kolejnej akcji Emanuel Gibała, wykańczając akcję wewnątrz pola karnego. Kolejne dwie bramki padły w 26. i 33. minucie i obie były dziełem Mateusza Głowińskiego. Przy pierwszej podawał Borys Dmytryszyn, przy drugiej asystę zanotował Kacper Bandura. W 38. minucie gola dla Rekordu zdobył po stałym fragmencie gry Maksymilian Łuczak. Zespół trenera Mizgały odpowiedział błyskawicznie. Kilkadziesiąt sekund później skutecznym uderzeniem głową popisał się Antoni Kociniewski.

Tuż po wznowieniu gry Miłosza Bednarka pokonał Rafał Walaszek. Chwilę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Nikodem Kossakowski. W 51. minucie Antoni Kociniewski ponownie zapisał się na liście strzelców, strzelając kolejnego gola głową. W ostatnim kwadransie gry Medaliki dorzucili jeszcze dwa trafienia. Na 12 minut przed końcem hat-tricka skompletował Mateusz Głowiński, a w 82. minucie wynik ustalił rezerwowy Tymoteusz Mazanek. Przy trzecim golu Mateusza Głowińskiego asystę zanotował wracający po długiej rekonwalescencji Sebastian Cebula.

Po ośmiu ligowych kolejkach juniorzy starsi Rakowa mają na koncie komplet 24 punktów. Zespół U-19 z przewagą trzech punktów nad Ruchem Chorzów prowadzi w tabeli. W kolejnej serii gier zagramy na wyjeździe z Polonią Bytom.

Raków U-19 - Rekord Bielsko-Biała 8:2

Bramki: Metlushko (15'), Gibała (16'), Głowiński (26', 33', 78'), Kociniewski (41', 51'), Mazanek (82') – Łuczak (38'), Walaszek (46')

Raków U-19: Bednarek, Kociniewski, Zieliński, Kossakowski, Jarek (46. Jurasik), Bandura (65. Mazanek), Dmytryszyn (46. Suzuki), Pietruszka, Gibała (50. Chruściński), Głowiński, Metlushko (70. Cebula).