[U-19] Druga wygrana z czystym kontem

rakow.com 1 miesiąc temu

Zespół U-19 odniósł drugie zwycięstwo w lidze. Podopieczni Michała Mizgały wygrali 2:0 z GKS-em Katowice.

Nasi juniorzy starsi rozstrzygnęli losy spotkania w jego pierwszej części. Już w 2. minucie rywalizacji podopieczni trenera Mizgały wymienili kilka podań na jeden kontakt i przedostali się w pole karne GieKSy. W "szesnastce" przytomnie zachował się Tomasz Szczepaniak, który dograł piłkę do wbiegającego Kamila Małoty, a ten umieścił ją w siatce.

Drugi gol dla Medalików padł w 21. minucie. Mateusz Głowiński wykorzystał błąd obrońcy gospodarzy i huknął z powietrza, nie dając szans bramkarzowi GieKSy.

Drużyna z Katowic najlepszą szansę na zdobycie gola miała na kwadrans przed końcem meczu. Arbiter podyktował rzut karny dla GKS-u, jednak Mateusz Wróbel wyczuł intencje strzelca i wygrał pojedynek nerwów.

Podopieczni Michała Mizgały zanotowali zatem drugie kolejne zwycięstwo w stosunku 2:0. Po dwóch seriach gier Medaliki plasują się na 3. pozycji w 1. Lidze Wojewódzkiej U-19. Naszym nastepnym rywalem będzie Stadion Śląski Chorzów. Z drużyną z Chorzowa zmierzymy się w sobotę, 24 sierpnia.