Tylko jeden kandydat w wyborach prezydenckich wzywa do zmiany prawa hazardowego
Sławomir Mentzen, kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich, skrytykował aktualny system prawny w odniesieniu do hazardu. Stwierdził, iż konieczne są zasadnicze zmiany w tej legislacji.

– Prawo dotyczące hazardu w Polsce jest absurdalne. To jest niewyobrażalne, iż na urodzinach nie można zagrać na pieniądze w pokera z kolegami, bo za moment do domu mogą wpaść ludzie w kominiarkach i wszystkich zatrzymać. Gdy byłem na studiach, regularnie graliśmy z kolegami w pokera i nikomu z tego powodu nie działa się krzywda – mówił podczas wiecu Sławomir Mentzen.
„Wszystko jest dla ludzi”
– Gdy kończyłem studia, wybuchła afera hazardowa w czasach PO. Donald Tusk się wściekł, zakazał jednorękiego bandyty i grania w pokera, co było głupie, ponieważ gra w pokera jest pożyteczna. To jest gra raczej umiejętności niż szczęścia. Rozwija intelekt, umiejętność szacowania ryzyka etc. Teraz trzeba grać za granicą, a szokujące jest to, iż najlepsi polscy pokerzyści muszą rywalizować np. w Bratysławie, bo mistrzostwa Polski nie mogą odbywać się w kraju. Hazard, podobnie jak i piwo, jest dla ludzi. Można się uzależnić, ale są ludzie uzależnieni od gier komputerowych. Nie oznacza to jednak, iż państwo zakazuje sprzedaży tych gier – argumentował lider Konfederacji podczas spotkania z wyborcami.

Bartłomiej Najtkowski
Więcej Poker
Poker jako sport umysłowy – przełom w prawie i regulacjach?
16 listopada 2024 roku stał się kluczową datą w historii pokera – Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportów Umysłowych (IMSA) oficjalnie uznało tę grę za sport umysłowy. Tym samym poker znalazł się w jednej kategorii z dyscyplinami takimi jak szachy czy brydż, co może mieć istotne konsekwencje zarówno dla środowiska graczy, jak i… redakcja



