Konkursowa Jazda Samochodem, potocznie nazywana KJS-em to impreza motoryzacyjna o charakterze amatorskim. Oznacza to, iż każdy może wziąć w niej udział, chociaż jest kilka warunków do spełnienia.
Po pierwsze trzeba się wcześniej zgłosić do uczestnictwa poprzez specjalnie do tego celu przygotowany formularz zgłoszeniowy. Po drugie potrzebny jest kierowca oraz jego pilot. Kierowca musi mieć ukończone 18 lat oraz posiadać prawo jazdy kategorii „B”. Natomiast Pilot musi mieć ukończone minimum 17 lat, z zastrzeżeniem, iż do momentu ukończenia 18 rż. musi mieć pisemną zgodę rodzica lub prawnego opiekuna na udział w imprezie.
Po trzecie potrzebujecie samochodu osobowego lub ciężarowego z nadwoziem osobowym. Samochód musi być w pełni sprawny i posiadać istotny przegląd techniczny oraz posiadać ważne ubezpieczenie OC. Uwaga o ile żaden z uczestników startujący samochodem nie jest jego właścicielem wymagane jest posiadanie pisemnej zgody właściciela pojazdu.
Po czwarte – kaski. Niezbędnym elementem wyposażenia załogi będą kaski. Te muszą posiadać homologację drogową (najczęściej jest to znak homologacji E na metce kasku). Po piąte z gwiazdką, czyli nieobowiązkowe, ale zalecane jest posiadanie polisy NNW dla członków załogi.
Wszystkie niezbędne informacje czyli takie ogólne warunki opisane są w Regulaminie Amatorskich Imprez Samochodowych PZM 2024. Reszta pod adresem: https://automalop.pl/2024-rajd-lukasiewicza-wirtualna-tablica-ogloszen/
Spełniacie powyższe warunki i wasze zgłoszenie zostało przyjęte!
Rajd im. Ignacego Łukasiewicza to rajd dla amatorów, od zawodów rangi Mistrzostw Polski różni się w zasadzie tylko długością odcinków gdzie mierzony jest czas przejazdu i strojami uczestników.
W związku z powyższym rywalizacje poprzedzają dwa ważne wydarzenia. Odbiór administracyjny w uproszczeniu OA podczas, którego wszyscy uczestnicy zostaną wylegitymowaniu celem potwierdzenia tożsamości, u kierowcy zostaną dodatkowo sprawdzone uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Badanie kontrolne BK1 bo może być jeszcze BK2 po zawodach lub w ich trakcie. Podczas tego badania sędziowie techniczni zweryfikują stan techniczny pojazdów oraz zgodność ewentualnych przeróbek z regulaminem.
Po pozytywnym przejściu BK1 czas na zapoznanie z trasą. W końcu musicie znać trasę prób sprawnościowych, które musicie przejechać na czas. W harmonogramie imprezy będzie określony czas oraz sposób w jaki można się z nimi zapoznać. Nomenklatura jest różna, ale próba sprawnościowa to odcinek trasy na którym będzie mierzony czas w zawodach sportowych określany mianem odcinka specjalnego. Wszystkie formalności zostały dokonane, wiecie już gdzie macie jechać, to czas na oficjalną odprawę i Start!
Przypominamy, iż w sobotę i w niedzielę od 10:00 do 16:00 na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, ulica Tysiąclecia będzie zlokalizowane miasteczko Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz będą prowadzone akcje: „Stop pijanym kierowcom!” oraz „Bądź widoczny na drodze!”.
PROGRAM IMPREZY 23 listopada – SOBOTA
PS 1 Muzeum Bóbrka 14:30
PS 2 ODTJ Krosno 15:00
Serwis Krosno ul. Okrzei 15:30
PS 3 Muzeum Bóbrka 16:30
PS 4 ODTJ Krosno 17:00
Serwis Krosno ul. S. Okrzei 17:30
PS 5 Muzeum Bóbrka 18:30
PS 6 Krosno Miasto Szkła 19:00
PS 7 Krosno Miasto Szkła 20:00
24 listopada – NIEDZIELA
PS 1 Guzikówka 11:15
PS 2 Gmina Jedlicze 11:40
PS 3 ODTJ Krosno 12:05
Serwis Krosno ul. Okrzei 12:35
PS 4 Guzikówka 13:20
PS 5 Gmina Jedlicze 13:45
PS 6 ODTJ Krosno 14:10
Serwis Krosno ul. S. Okrzei 14:40
PS 7 Guzikówka 15:10
Meta Rajdu – Bóbrka Muzeum 15:10