Tusk zabrał głos o 22:59. Tak nazwał Lewandowskiego

To był magiczny wieczór dla Hansiego Flicka i spółki, która rozbiła 4:0 Real Madryt na Santiago Bernabeu. Dwoma golami popisał się Robert Lewandowski, za co został przyznany mu tytuł najlepszego zawodnika spotkania - jak się okazuje nie tylko od władz La Liga, ale także od najwyższych władz polskiego państwa.
Na to El Clasico wszyscy ostrzyli sobie zęby. Naszpikowany gwiazdami Real Madryt, do którego dołączył jeszcze Kylian Mbappe, mierzył się z maszyną FC Barcelony, która została naoliwiona przez Hansiego Flicka. Ten mecz nie miał takiej temperatury od pojedynków Leo Messiego z Cristiano Ronaldo.

Tusk króciutko. "Lewandowski MVP"
Pierwsza połowa była dość absurdalna z uwagi na astronomiczną liczbę spalonych Realu Madryt - zwłaszcza debiutującego Kyliana Mbappe - i nie padła w nim żadna bramka. Natomiast odsłona po przerwie to popis FC Barcelony i Roberta Lewandowskiego, który potrzebował raptem kilka minut, aby ustrzelić dublet. Najpierw w sytuacji sam na sam wykorzystał dobre podanie Marca Casado, a chwilę później popisał się kapitalnym strzałem głową po asyście Alejandro Balde.
Polski napastnik był bliski zdobycia hat-tricka, ale zmarnował dwie doskonałe okazje. W dobiciu rywala wyręczyli go Raphinha oraz Lamine Yamal, dzięki czemu Barca wygrała 4:0, ale tytuł najlepszego zawodnika meczu został przyznany Robertowi Lewandowskiemu.
Takiego samego zdania jest także Donald Tusk, premier Rzeczpospolitej Polskiej, który błyskawicznie zareagował na występ polskiego napastnika. "Lewandowski MVP kapitalnego El Clásico. To jeden z najlepszych występów polskiego piłkarza. Fajna chwila oddechu od polityki." - napisał o 22:59 Tusk na portalu X.

Robert Lewandowski po tym meczu ma już 14 bramek w rozgrywkach La Liga. Jest bezsprzecznym liderem klasyfikacji strzelców. Z kolei FC Barcelona ma sześć punktów przewagi nad Realem Madryt.