Trzy mecze i trzy zwycięstwa w europejskich pucharach

basketligakobiet.pl 1 godzina temu

To był bardzo dobry dzień dla polskich drużyn, które walczyły w europejskich pucharach. W Eurolidze z finalistą z poprzedniego sezonu wygrał KGHM BC Polkowice, a w EuroCup Women zwycięstwa odniosły zespoły z Gorzowa Wlkp. i Gdyni.

Mistrz Polski co prawda przegrał pierwsza kwartę, ale w kolejnej nie pozostał złudzeń kto jest lepszy. Wynik 31:15, dał po 20 minutach gry prowadzenie 44:30 pozwalające na spokojne kontrolowanie gry po zmianie stron. Emma Cannon rzuciła 22 punkty i zebrała 12 piłek, a 14 „oczek” dodała Alexis Peterson.

Grupa C:
1. Fenerbahce 2-0
2. Casademont Zaragoza 1-1
3. KGHM BC Polkowice 1-1
4. ESBVA-LA 0-2

KGHM BC Polkowice - Villeneuve d'Ascq LM 90:63 90:63 (13:15, 31:15, 18:12, 28:21)

Polkowice: Cannon 22, Peterson 14, Gajda 13, Piestrzyńska 12, Jespersen 9, Zahui 8, Davis 6, Steinberga 4, Piechowiak 2

W Gorzowie Wlkp. pierwsze zwycięstwo w okresie zarówno ligowym, jak i pucharowym odniósł wicemistrz Polski. Wysoka wygrana to głównie zasługa drugiej i czwartej kwarty, gdzie gospodynie uzyskały aż 35 – punktową przewagę (50:15). Siedem zawodniczek rzuciło 10 lub więcej punktów, a liderkami były Elena Tsineke oraz Klaudia Gertchen – po 14.

Grupa A:
1. ASVEL Lyon 1-0
2. Levchartice Chomutov 1-0
3. InvestInTheWest Enea Gorzów 0-1
4. AEL Limassol 0-1

InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. - SoleMare by the sea AEL 91:52 91:52 (21:17, 24:7, 20:20, 26:8)

Gorzów Wlkp.: Gertchen 14, Tsineke 14, Brown 13, Hansen 13, Lebiecka 11, Kośla 10, Mikulasikova 10, Śmialek 4 (11zb), Kuczyńska 2

Bardzo zacięte było spotkanie w Gdyni, gdzie VBW pokonała mistrzynie Litwy z Wilna. Po zakończonej remisem pierwszej połowie 47:47, drugą skuteczniej zagrały gospodynie odnosząc kolejne zwycięstwo w swojej grupie. Przełomowe dla końcowego wyniku było trafienie Marissy Kastanek na blisko 120 sekund przed końcową syreną, dające 11 punktów przewagi – 79:68. Ruth Hebard zakończyła mecz z double-double w postaci 16 punktów i 13 zbiórek, natomiast „oczko” więcej do dorobku punktowego swojego zespołu dodała Stephanie Jones.