Tenis. Znakomity występ Oliwii Sybickiej w turnieju Tennis Europe w Katalonii

2 tygodni temu

Oliwia Sybicka z bardzo dobrej strony zaprezentowała się w turnieju Tennis Europe kadetek (do lat 16) 22. Memorial Nacho Juncosa w Katalonii.

W zawodach w miejscowościach Gurb i Vic (korty ziemne, kategoria 1) Polka była rozstawiona z czwórką. Pokonała cztery przeciwniczki. Przegrała dopiero w finale.

Wraz z Czeszką Nikol Jarolimkovą triumfowały w grze podwójnej.

Singiel

Oliwia wygrała z Hiszpankami Laią Lozano Terricabras 6:1, 6:0, Adą McIntyre Perez 6:1, 6:0 i Anną Noguero Asensio 6:4, 6:1 oraz Białorusinką Vladą Raziną (nr 1) 5:7, 7:6 (4), 6:4. W finale nie sprostała Hiszpance Selenie Romero Calvo (nr 6) 6:4, 5:7, 3:6.

W eliminacjach zawodów kadetów startował Hugo Rytelewski. Odpadł w trzeciej rundzie.

Gra podwójna

W deblu Sybicka i Jarolimkova były rozstawione z dwójką. Miały wolny los w pierwszej rundzie. W następnych pokonały Hiszpanki Claudię Lopez Lopez i Mireię Roquetę Homs 6:2, 6:2, Marię Palacios Vaz i Marię Pares Bergnes de las Casas 6:4, 6:4 oraz Razinę i Cypryjkę Ninę Andronicou (nr 1) 3:6, 7:5, 10:7.

Rytelewski i Norweg Nikolai Hammersmark Gjervan dotarli do ćwierćfinału debla.