Tenis. Bartosz Wojnar wróci do rankingu ATP w singlu

30-letni Bartosz Wojnar, trener i właściciel akademii tenisowej 30 września ponownie pojawi się w rankingu ATP w singlu. Zdobył punkt w turnieju ITF M25 w Satu Mare w Rumunii.

W zawodach Raiffeissen Bank ITF Pro Circuit 2024 (korty ziemne, 25 tys. $ w puli nagród) w dwustopniowych eliminacjach Polak nie był rozstawiony. Wygrał z Rumunem Andrejem Cuceu (br) 6:4, 6:3 i Węgrem Bence Kutasi (br) 6:0, 6:0.

W imprezie głównej pokonał Włocha Federico Valle (1841 ATP) 6:7 (3), 7:5, 7:6 (5). W 1/8 finał przegrał z 16-letnim Rumunem Gabrielem Ghetu (1408 ATP, 172 ITF do lat 18) 4:6, 1:6.

Wojnar najwyżej w klasyfikacji ATP w singlu był w 2015 roku – na 1268. miejscu. W deblu także w tym sezonie był 1011.

– Moją pracą jest trenowaniem innych. Tenis to jednak moje hobby. Dlatego od czasu do czasu startuję w turniejach ITF. Gram też w ligach – mówi 30-latek, właściciel Wojnar Tennis Academy.