Tak Duńczyk cieszył się z wypadku Jakuba Krawczyka. Napisał to po polsku. Skandal!

3 godzin temu

Jakub Krawczyk nie będzie dobrze wspominać finałowego turnieju SGP 2 na toruńskiej Motoarenia. W trzecim biegu 20-latek po kontakcie z Bartoszem Bańborem trafił w bandę i został przetransportowany do szpitala. Tam przeszedł badania, które na szczęście nie wykazały złamania. Z Polaka postanowił nieładnie zażartować w sieci Duńczyk Anders Thomsen.W piątek 27 września o godzinie 19.00 rozpoczął się finałowy turniej SGP 2, czyli mistrzostw świata juniorów. Do imprezy przepustkę wywalczyło sześciu Polaków: Wiktor Przyjemski, Oskar Paluch, Antoni Kawczyński, Bartosz Bańbor, Krzysztof Lewandowski oraz Jakub Krawczyk. Ostatni z nich nie ukończył jednak zawodów na toruńskiej Motoarenie.

Ranking kiełbasek żużlowych, czyli gdzie na żużlu warto zjeść

Koszmarny wypadek Krawczyka w Toruniu. Duńczyk cieszył się z jego kontuzjiPodczas trzeciego biegu miała miejsce kolizja. Bartosz Bańbor zahaczył o tylne koło Brytyjczyka Dana Thompsona. Wskutek kontaktu Bańbor stracił panowanie nad maszyną i wpadł w Krawczyka. Ten nie miał czasu w reakcję i po zderzeniu z motocyklem rodaka wpadł w bandę wraz z nim. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby medyczne. Bańborowi nic się nie stało, natomiast Krawczyk doznał poważniejszego urazu. Po incydencie 20-latek został zniesiony na noszach do karetki i przetransportowany do szpitala na szczegółowe badania. Te nie wykazały złamania, ale zawodnik Betard Sparty Wrocław musiał mieć założone szwy, o czym w oficjalnym komunikacie poinformował klub żużlowca. "Potwierdzona informacja - Kuba Krawczyk bez złamań, ma jednak założonych sporo szwów. Zdrowia Kuba!" - napisano na portalu X. Dodając hasztag: "wsparcie". Zażartować z wypadku Krawczyka postanowił Anders Thomsen. Duńczyk na InstaStories opublikował skandaliczny filmik. Widać na nim, jak tańczy, a całość podpisał: "Kiedy Krawczyk rozje... przed walką o medale, a ty nie". gwałtownie jednak usunął tę relację. Ostatecznie mistrzem świata juniorów został Wiktor Przyjemski, który w piątek zajął drugie miejsce. Srebro wywalczył Ukrainiec Parnicki (trzeci w piątkowych zawodach), a brąz przypadł Norwegowi Mathiasowi Pollestadowi (zwycięzcy piątkowych zawodów). W klasyfikacji generalnej Bańbor był szósty, Thomson ósmy, a Krawczyk dziewiąty.

Klasyfikacja zawodów SGP2 w Toruniu:Mathias Pollestad (Norwegia) - 17 (3,3,2,2,2,2,3) Wiktor Przyjemski (Polska) - 19 (3,3,3,2,3,3,2) Nazar Parnicki (Ukraina) - 15 (1,3,3,3,3,2,w) Philip Hellstroem-Baengs (Szwecja) - 12 (1,2,0,3,3,3,w) Francis Gusts (Łotwa) - 14 (2,3,3,3,2,1) Mikkel Andersen (Dania) - 9 (3,0,2,0,3,1) Jesper Knudsen (Dania) - 7 (1,0,3,2,1,0) Oskar Paluch (Polska) - 6 (3,2,1,d) Dan Thompson (Wielka Brytania) - 6 (2,1,1,2,0) Leon Flint (Wielka Brytania) - 6 (2,2,1,0,1) Antoni Kawczyński (Polska) - 5 (0,2,0,3,0) Casper Henriksson (Szwecja) - 5 (1,1,2,0,1) Bartosz Bańbor (Polska) - 5 (w,1,1,1,2) Villads Nagel (Dania) - 4 (0,2,1,1,0) Bastian Pedersen (Dania) - 3 (2,0,0,1,w) Slater Lightcap (USA) - 2 (0,0,0,w,2) Krzysztof Lewandowski (Polska) - 2 (1,1) Jakub Krawczyk (Polska) - 0 (u/-,-,-,-,-)