Szostak nie żałuje swojej decyzji. „To jest dla mnie doświadczenie”

speedwaynews.pl 1 godzina temu

Sebastian Szostak w jesiennym okienku transferowym zdecydował się na istotny ruch dla swojej kariery. Wychowanek klubu z Ostrowa Wielkopolskiego po pierwszym sezonie jako senior zdecydował się na przenosiny do PGE Ekstraligi. 22-latek zasilił szeregi Krono-Plast Włókniarza Częstochowa. Po czasie nie zawodnik nie żałuje swojej decyzji o jeździe w najlepszej lidze świata.

Włókniarz od początku sezonu nie radzi sobie najlepiej. Częstochowianie w tej chwili zajmują ostatnie miejsce w tabeli i ciężko spodziewać się, aby coś miało się zmienić. „Lwy” przegrały bowiem wszystkie dotychczasowe spotkania w rozgrywkach najwyższego szczebla.

Szostak tegorocznego sezonu również nie może zaliczyć do udanych. Zawodnik U24 Włókniarza na ten moment notuje średnią na poziomie 0,577 pkt/bieg. Nie jest to wynik, który satysfakcjonowałby żużlowca pozyskanego przez Krono-Plast Włókniarz Częstochowa jesienią. 22-latek opowiedział, jak z jego perspektywy wygląda sezon.

– Ciężko być zadowolony z tych wyników, jakie na razie mam i jaką jazdę prezentuję. Tak jak tutaj pan powiedział, poszczególne biegi gdzieś są, które są dobre, ale to nie są całe mecze. Na razie jest ciężki sezon. Gdzieś ten początek wybił mnie trochę z rytmu i gdzieś na razie to wszystko wygląda tak dosyć średnio. Wiadomo, iż wszystko w klubie jest okej i tutaj nie ma, iż nie jestem zadowolony, tylko bardziej jestem niezadowolony z tych moich wyników – mówił w rozmowie z Kurierem Ostrowskim Sebastian Szostak.

Pójścię o szczebel wyżej i transfer do jednego z klubów PGE Ekstraligi były odważnym ruchem żużlowca reprezentującego w zeszłym roku swój macierzysty klub. Choć wyniki nie są satysfakcjonujące, to Sebastian Szostak nie żałuje takiego ruchu. Jak sam mówi, pozwolił mu zebrać kolejne cenne doświadczenie.

– Na pewno tak, bo jest to liga wyższa, jest troszkę inny poziom. Dużo też to pokazuje. Gdzieś ci zawodnicy całkowicie jadą inaczej niż w pierwszej lidze, więc na pewno jakieś to jest dla mnie doświadczenie i tym bardziej wierzę w to, że, iż gdzieś wypalę i iż te mecze będą dobre – zakończył Szostak.

22-latek w piątek ponownie stanie pod taśmą w PGE Ekstralidze. Krono-Plast Włókniarz Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z PRES Grupa Deweloperska Toruń. Portal speedwaynews.pl przeprowadzi tekstową relację LIVE z tego spotkania.

Sebastian Szostak
Idź do oryginalnego materiału