Niesamowity sukces białostockich koszykarzy na wózkach. Zawodnicy drużyny START Białystok, wywalczyli tytuł mistrza II Ligi Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach. Finał tego turnieju odbył się 21 czerwca 2026 roku w Warszawie. Organizatorem turnieju byli gospodarze KSN Warszawa.
W niedzielę 21 czerwca 2026 roku w Warszawie, w hali Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Światowida 56, odbył się turniej finałowy II Ligi Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach. Wśród rywalizujących była drużyna START-u Białystok, która po dwóch przekonujących zwycięstwach sięgnęła po tytuł mistrza turnieju. W walce półfinałowej ich przeciwnikami, byli koszykarze z zespołu ŁTRSN Łódź. Nasi zawodnicy, od samego początku kontrolowali przebieg tego spotkania, kończąc mecz z wynikiem 60:26.
W walce o finał Białostoczanom, przyszło się zmierzyć z gospodarzami turnieju – KSN Start Warszawa. Zawodnicy ze stolicy Podlasia, rozegrali mecz bez kompleksów, uzyskując zdecydowaną przewagę nad Warszawiakami, 61:32. Ta wygrana, dała białostockiej drużynie tytuł mistrza II ligi, potwierdzając wysoką formę jej zawodników.
Wyniki turnieju finałowego
Półfinały:
KSN Start Warszawa – KS Pirat Olsztyn 54:45
ŁTRSN Łódź – START Białystok 26:60
Mecz o 3. miejsce
ŁTRSN Łódź – KS Pirat Olsztyn 38:53
Finał
KSN Start Warszawa – START Białystok 32:61
Klasyfikacja końcowa
START Białystok
KSN Start Warszawa
KS Pirat Olsztyn
4⃣ ŁTRSN Łódź



Skład mistrzowskiej drużyny START Białystok:
Bogusław Kraszewski (kapitan)
Tomasz Piesiecki
Jarosław Gołębiowski
Paweł Dawidziuk
Małgorzata Sitarska
Tomasz Biedrzycki
Artur Jarończyk
Paweł Dąbrowski
Marcin Brzeski (trener)
Tytuł króla strzelców turnieju zdobył Paweł Dawidziuk (START Białystok), z dorobkiem 46 punktów zdobytych w obu meczach. Zaszczytny tytuł MVP (najbardziej wartościowego zawodnika), otrzymał kapitan drużyny – Bogusław Kraszewski.
Sukces Białostoczan, nie jest przypadkiem. To efekt kilku czynników: ciężkiej pracy zawodników, zaangażowania sztabu oraz wsparcia kibiców i partnerów klubu. Zdobycie mistrzostwa II Ligi Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach stanowi istotny krok w rozwoju białostockiej koszykówki na wózkach i potwierdza wysoki poziom sportowy zespołu.
Dziękujemy za walkę, serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów na parkietach.
Źródło informacji i fot.: Mariusz Rodzik, PSSON „START” Białystok














