START Białystok mistrzem II Ligi Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach!

reporternews.pl 3 dni temu

Niesamowity sukces białostockich koszykarzy na wózkach. Zawodnicy drużyny START Białystok, wywalczyli tytuł mistrza II Ligi Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach. Finał tego turnieju odbył się 21 czerwca 2026 roku w Warszawie. Organizatorem turnieju byli gospodarze KSN Warszawa.

W niedzielę 21 czerwca 2026 roku w Warszawie, w hali Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Światowida 56, odbył się turniej finałowy II Ligi Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach. Wśród rywalizujących była drużyna START-u Białystok, która po dwóch przekonujących zwycięstwach sięgnęła po tytuł mistrza turnieju. W walce półfinałowej ich przeciwnikami, byli koszykarze z zespołu ŁTRSN Łódź. Nasi zawodnicy, od samego początku kontrolowali przebieg tego spotkania, kończąc mecz z wynikiem 60:26.

W walce o finał Białostoczanom, przyszło się zmierzyć z gospodarzami turnieju – KSN Start Warszawa. Zawodnicy ze stolicy Podlasia, rozegrali mecz bez kompleksów, uzyskując zdecydowaną przewagę nad Warszawiakami, 61:32. Ta wygrana, dała białostockiej drużynie tytuł mistrza II ligi, potwierdzając wysoką formę jej zawodników.

Wyniki turnieju finałowego

Półfinały:
KSN Start Warszawa – KS Pirat Olsztyn 54:45
ŁTRSN Łódź – START Białystok 26:60

Mecz o 3. miejsce
ŁTRSN Łódź – KS Pirat Olsztyn 38:53

Finał
KSN Start Warszawa – START Białystok 32:61

Klasyfikacja końcowa

START Białystok
KSN Start Warszawa
KS Pirat Olsztyn
4⃣ ŁTRSN Łódź

Skład mistrzowskiej drużyny START Białystok:

Bogusław Kraszewski (kapitan)
Tomasz Piesiecki
Jarosław Gołębiowski
Paweł Dawidziuk
Małgorzata Sitarska
Tomasz Biedrzycki
Artur Jarończyk
Paweł Dąbrowski
Marcin Brzeski (trener)

Tytuł króla strzelców turnieju zdobył Paweł Dawidziuk (START Białystok), z dorobkiem 46 punktów zdobytych w obu meczach. Zaszczytny tytuł MVP (najbardziej wartościowego zawodnika), otrzymał kapitan drużyny – Bogusław Kraszewski.

Sukces Białostoczan, nie jest przypadkiem. To efekt kilku czynników: ciężkiej pracy zawodników, zaangażowania sztabu oraz wsparcia kibiców i partnerów klubu. Zdobycie mistrzostwa II Ligi Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach stanowi istotny krok w rozwoju białostockiej koszykówki na wózkach i potwierdza wysoki poziom sportowy zespołu.

Dziękujemy za walkę, serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów na parkietach.

Źródło informacji i fot.: Mariusz Rodzik, PSSON „START” Białystok

Idź do oryginalnego materiału