Stało się! Sensacyjny powrót byłej gwiazdy tenisa. Nie dała rywalce szans

Eugenie Bouchard ostatni mecz singlowy rozegrała 18 września zeszłego roku. Potem wygrała jeszcze Billie Jean King Cup z reprezentacją Kanady i od tamtego czasu w ogóle nie wychodziła na kort. Niedawno zapowiedziała powrót, który stał się faktem podczas turnieju ITF W75 w Zephyrhills. Tam w pierwszej rundzie trafiła na Litwinkę Justinę Mikulskyte i nie miała z nią większych problemów. Spotkanie rozstrzygnęła w dwóch setach.
Eugenie Bouchard (466. WTA), finalistka Wimbledonu z 2014 r., a w przeszłości piąta rakieta świata, pod koniec zeszłego roku wygrała z reprezentacją Kanady Billie Jean King Cup (grała tylko w deblu). Potem zupełnie zniknęła z touru WTA, ale przed kilkoma dniami udostępniła w sieci nagranie zapowiadające jej powrót. Zgłosiła się bowiem do turnieju ITF W75 w amerykańskim Zephyrhills, gdzie rozegrała pierwszy od 18 września zeszłego roku mecz singlowy.

Eugenie Bouchard wróciła na kort. Przekonujące zwycięstwo
W pierwszej rundzie zmagań Kanadyjka rywalizowała z rozstawioną z numerem szóstym Litwinką Justiną Mikulskyte (224. WTA). Pierwsze gemy były wyrównane, aż w czwartym Bouchard przełamała przeciwniczkę. Potem obroniła się przed utratą serwisu, a następnie wykorzystała break point i prowadziła już 5:1. W kolejnym gemie wykorzystała pierwszą piłkę setową i zwyciężyła 6:1. Potrzebowała do tego 34 minut.

Na początku drugiej partii Bouchard znów musiała bronić podania, co jej się udało. Odpowiedziała w najlepszy możliwy sposób i zyskała przewagę przełamania. Kolejne dwa gemy miały taki sam przebieg - Kanadyjka wyszła zatem na prowadzenie 4:1.
Niedługo później 30-latka serwowała po zwycięstwo. Pierwszą piłkę meczową zmarnowała, co mogło mieć dla niej dotkliwe konsekwencje. Ale po obronieniu break pointu znów miała meczbola. Drugiej szansy nie zmarnowała i po 88 minutach zakończyła spotkania.
Eugenie Bouchard - Justina Mikulskyte 6:1, 6:2

W drugiej rundzie turnieju ITF W75 w Zephyrhills Eugenie Bouchar zagra z Australijką Mayą Joint (208. WTA) lub Węgierką Fanny Stollar (265. WTA).