Srebrna LE K: Estonia już z awansem, Austria o krok od półfinału

10 miesięcy temu

Reprezentacja Estonii zapewniła sobie już awans do półfinału tegorocznej Srebrnej Ligi Europejskiej siatkarek. Estonki wygrały czwarty mecz z rzędu pokonując bez straty seta Macedonię i z kompletem punktów przewodzą tabeli grupy A. O krok od awansu są Austriaczki, które pokonały na wyjeździe 3:1 reprezentację Łotwy. Mają jeszcze dwa grupowe mecze przed sobą i jeden brakujący punkt do gry w półfinale.

Siatkarki Estonii już po czterech kolejkach zapewniły sobie awans do półfinału Srebrnej Ligi Europejskiej. Podopieczne trenera Alessandro Orefice pokonały podobnie jak przed tygodniem 3:0 Macedonię, tym razem w roli gospodyń.

W pierwszym secie Estonki cały czas przeważały i utrzymywały bezpieczną przewagę nad rywalkami. W końcówce jednak przyjezdne rzuciły się do odrabiania strat i kilka brakowało, by swój cel osiągnęły Przegrały jednak do 22. W drugiej partii Macedonki wciąż deptały po piętach gospodyniom, jednak w końcówce były bezradne (25:20). Trzecia partia to już wyraźna przewaga estońskiej drużyny, która bez problemu sięgnęła po czwarte zwycięstwo z rzędu i z kompletem punktów zajmuje fotel lidera grupy A.

Liderką zwycięskiej drużyny była Silvia Pertens, która zdobyła 19 punktów. Keru Laak, którą w przyszłym sezonie zobaczymy na boiskach polskiej ekstraklasy punktowała 6 razy, notując zaledwie 26% skuteczności. W ekipie Macedonii wyróżniała się Antonija Batalakowska (12 pkt.).

O krok od awansu do półfinału są Austriaczki, które w sobotę powtórzyły wynik sprzed tygodnia i tym razem na wyjeździe, pokonały 3:1 Łotwę. Gospodynie świetnie rozgrywały pierwszego seta, w którym rozgromiły zespół austriacki 25:15. Nie do zatrzymania była Marta Levinska, która w całym spotkaniu zdobyła 30 punktów.

Kolejna partia należała już do przyjezdnych, które dość pewnie wygrały do 17. Gdy trzeciego, niezwykle wyrównanego seta, Austriaczki wygrały również 25:21, szala zwycięstwa zaczęła się przechylać na ich stronę. W czwartej partii podopieczne Rolanda Schwaba wygrały do 19 i po raz trzeci w tym sezonie zgarnęły komplet punktów w rozgrywkach Srebrnej Ligi Europejskiej. Najwięcej punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyły Monika Chrtianska (16) oraz Aida Mehić (14). Austriaczkom już tylko punktu brakuje, by zapewnić sobie awans do półfinału.