Ślęza Wrocław wygrywa w Bydgoszczy

basketligakobiet.pl 2 godzin temu

Drugą wygraną w okresie zapisała na swoim koncie wrocławska Ślęza, która pewnie pokonała KS Basket. Liderką drużyny z Dolnego Śląska była Schaquilla Nunn zdobywając 23 punkty.

Spotkanie dużo lepiej rozpoczęły przyjezdne, które po blisko dwóch minutach gry prowadziły 7:0. Przełamanie KS Basket dało trafienie zza linii 6,75 Julii Drop, a kolejne punkty pozwoliły wyjść drużynie z Bydgoszczy na prowadzenie. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 21:26, a w kolejnej gra się wyrównała. Po zmianie stron gospodynie również walczyły jak równy z równym, mając przed rozpoczęciem ostatniej kwarty „tylko” sześć punktów straty. Sprawa zwycięstwa rozstrzygnęła się w ostatnich minutach, gdzie Ślęza rzuciła 16 punktów – tracąc zaledwie cztery. Najskuteczniejszą zawodniczką zespołu z Wrocławia była Schaquilla Nunn, która rzuciła 23 punkty i zebrała 5 piłek. Robby Ryan dodała 16 punktów, a 10 Lovisa Hjern. W zespole z Bydgoszczy 14 uzbierała Julia Drop.

55:73 KS Basket Bydgoszcz Ekstraklasa sp. z o.o. – 1KS Ślęza Wrocław