Skandal w Rzymie. Kibice wpadli w szał. Mecz gwiazdy przerwany [WIDEO]

Turniej WTA 1000 w Rzymie rozpoczął się dobrze dla zawodniczek z Polski. W 1/32 finału zameldowały się już Magda Linette oraz Magdalena Fręch, które pokonały swoje rywalki. Zdecydowanie gorsze wspomnienia z pierwszego meczu w tych zawodach będzie mieć Sofia Kenin. Amerykańska tenisistka wygrała swoje spotkanie, ale musiała walczyć nie tylko z Lucią Bronzetti, ale również pogodą oraz publicznością.
Sofia Kenin rozgrywa w tym roku naprawdę kiepski sezon. Do tej pory wygrała tylko dwa mecze - na turnieju poprzedzającym Australian Open pokonała Greet Minnen (6:3, 6:3), a na zawodach w Katalonii była lepsza od Irene Burillo Escourihuely (2:6, 6:4, 6:4).

Skandaliczne zachowanie kibiców na turnieju WTA w Rzymie. Trudny początek Sofii Kenin
Czy Amerykance uda się odmienić los w Rzymie? Tenisistka, która kilka lat temu wygrała Australian Open i zajmowała 4. miejsce w rankingu WTA, teraz jest dopiero 58. i ma problem z rywalkami ze zdecydowanie niższego poziomu. Początek meczu z Lucią Bronzetti zaczął się dla Kenin fatalnie - przegrała dwa pierwsze gemy - ale nie tylko jej forma sportowa pozostawiała wiele do życzenia.

Amerykanka była wściekła z powodu panujących na korcie warunków. Pogoda sprawiła, iż nawierzchnia była zbyt mokra i Kenin próbowała zwrócić na to uwagę sędzi, a następnie supervisora turnieju. Kibice postanowili ją wtedy wybuczeć i wygwizdać. Kontynuowali choćby wtedy, gdy obie tenisistki były już gotowe do gry.
Niedługo później Kenin "zwyciężyła", bo mecz musiał zostać przerwany z powodu opadów deszczu. Cała sytuacja najwyraźniej podziałała na nią mobilizująco, bo gdy wznowiono grę, to udało jej się wygrać cztery gemy z rzędu i wygrała pierwszego seta 6:3.

Ostatecznie do końca spotkania Kenin nie dała się już dogonić rywalce. Początek drugiego seta był jeszcze wyrównany, ale ostatecznie Włoszka wygrała w nim tylko dwa gemy. Tym samym Amerykance udało się zwyciężyć trzeci mecz w tym roku. Teraz czeka ją starcie z Ons Jabeur.