Sensacyjny mistrz Polski w skokach! 19-latek odleciał naszym gwiazdom

Mało kto się tego spodziewał. Sensacyjne rozstrzygnięcie na letnich mistrzostwach Polski w skokach narciarskich. Weterani - Piotr Żyła i Dawid Kubacki zostali pokonani. Na najwyższym stopniu podium stanął rewelacyjny 19-latek. Klemens Joniak to najmłodszy mistrz od 1998 i wygranej Krystiana Długopolskiego.
W Zakopanem odbyły się letnie mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Już kwalifikacje zwiastowały spore emocje. Pierwsze miejsce ex aequo zajęło aż trzech zawodników. To Maciej Kot, Paweł Wąsek i Dawid Kubacki. Każdy z nich ma za sobą doświadczenie w Pucharze Świata i wiele lat startów. Mało kto mógł przypuszczać, iż żaden z nich nie wygra piątkowych zawodów.

Sensacja na skoczni. 19-latek pokonał mistrzów
Przed rokiem najlepszą trójkę stworzyli Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Kamil Stoch. Tym razem zawody potoczyły się niespodziewanie. Już po pierwszej serii prowadzenie objął 19-letni skoczek LKS Poroniec Poronin - Klemens Joniak. Skoczył 104,5 metra i o 2,5 punktu wyprzedzał Pawła Wąska, który osiągnął odległość o dwa metry krótszą. Trzecią lokatę, dzięki próbie na odległość 102 metrów, zajmował Kot. Tuż poza podium plasował się Kubacki, któremu do osiągnięcia granicy 100 metrów brakło 1,5 metra.

Joniak, mimo braku doświadczenia, w drugiej serii wytrzymał wojnę nerwów. Skoczył 102 metry i dzięki temu wyprzedził Wąska i Kubackiego, który awansował na trzecie miejsce kosztem Kota. Warto podkreślić, iż młodzian został mistrzem Polski całkowicie zasłużenie.

Wicemistrz Polski na dnie! Niebywała degrengolada. "Potrzeba kozaków"

Wygrał ze znaczącą przewagą 8,5 punktu. Nad trzecim Kubackim miał aż 19 oczek przewagi! Klemens Joniak przeszedł do historii, bowiem został najmłodszym mistrzem letnich mistrzostw od 1998 roku. Wówczas po tytuł sięgnął Krystian Długopolski.