Sensacja w Gorzowie Wlkp. – SKK Polonia wygrywa z wicemistrzem

basketligakobiet.pl 3 godzin temu

SKK Polonia Warszawa pokonała na wyjeździe wicemistrza Polski z Gorzowa Wlkp., odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w sezonie. Dla rywalek była to natomiast druga porażka z rzędu, a trzecia jeżeli policzymy także rozgrywki europejskie.

Przyjezdne odważnie i przede wszystkim skutecznie weszły w mecz z dużo wydawać by się mogło rywalem i po pierwszej kwarcie prowadziły 19:11, by w kolejnych minutach pierwszej połowy wytrzymać napór zespołu prowadzonego przez trenera Dariusza Maciejewskiego i zejść na dłuższą przerwę z handicapem dwóch „oczek” – 35:33. Po zmianie stron ważne trafienia zapisały na swoim koncie Daria Dubniuk i Javyn Nicholson i przewaga przed ostatnią kwartą wzrosła do ośmiu punktów. Ostatnie dziesięć minut to także skuteczniejsza gra Polonii, gdzie szczególnie ważne trafienia zanotowały Marta Masłowska oraz Javyn Nicholson. Liderką SKK była Daria Dubniuk, która rzuciła 20 punktów.

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. - SKK Polonia Warszawa 62:74