Rzym. O której Iga Świątek gra najbliższy mecz? [TRANSMISJA ZA DARMO NA ŻYWO]

Iga Świątek rozpoczęła turniej WTA 1000 w Rzymie od efektownego zwycięstwa 6:0, 6:2 nad Bernardą Perą. Dzięki temu awansowała do trzeciej rundy, w której zmierzy się z Julią Putincewą. I będzie zdecydowaną faworytką, na co wskazuje również bilans bezpośrednich spotkań z tą przeciwniczką. Kiedy gra Świątek najbliższy mecz? O której godzinie? Transmisja dzisiaj na żywo w TV i stream online.
Iga Świątek (1. WTA) w wielkim stylu rozpoczęła turniej WTA 1000 w Rzymie. W drugiej rundzie pokonała 6:0, 6:2 Bernardę Perę. "To był jasny sygnał wysłany wszystkim rywalkom: wy planujcie, a ja dalej gram i wygrywam. Znamienne, iż ani po tym secie, ani po całym meczu Świątek adekwatnie się nie cieszyła" - pisał Łukasz Jachimiak ze Sport.pl.

WTA Rzym 2024. Kiedy gra Iga Świątek najbliższy mecz?
W trzeciej rundzie liderka światowego rankingu zmierzy się z Julią Putincewą (41. WTA). Ta najpierw pokonała 6:3, 6:4 Martinę Trevisan (87. WTA), a w kolejnej fazie wygrała 6:3, 6:2 ze Sloane Stephens (35. WTA).

Będzie to czwarty w historii pojedynek pomiędzy Polką a Kazaszką. W poprzednich trzech zawsze lepsza była Świątek, z tą rywalką nie straciła jeszcze seta. Ostatnie zwycięstwo odniosła kilka tygodni temu w Indian Wells (6:1, 6:2). Poza tym w 2023 r. wygrała w United Cup (6:1, 6:2), a przed trzema laty w Ostrawie (6:4, 6:4).
Gdyby polska tenisistka pokonała Putincewą, awansuje do 1/8 finału zawodów w stolicy Włoch. Na tym etapie będzie mogła się zmierzyć z Niemką Angelique Kerber (331. WTA) lub Aliaksandrą Sasnowicz (113. WTA).

Kiedy gra Świątek? O której godzinie mecz z Putincewą? Gdzie oglądać WTA Rzym? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]
Na razie organizatorzy nie podali, kiedy dokładnie odbędzie się kolejny mecz Igi Świątek. Najprawdopodobniej zostanie on rozegrany w sobotę 11 maja - o dokładnym terminie, podobnie jak o innych najważniejszych wydarzeniach z turnieju WTA w Rzymie, będziemy informować na Sport.pl. Transmisje TV można oglądać w Canal+Sport 2 (kanał płatny), a streamy online w Canal+Online (po wykupieniu odpowiedniego pakietu).