Rywalka Świątek przekazała niepokojące wieści. "Gorzej, niż myślałam"

Naomi Osaka toczyła z Coco Gauff naprawdę świetny, tenisowy bój w czwartej rundzie turnieju WTA 1000 w Pekinie. Jednak kontuzja pleców pokrzyżowała plany japońskiej tenisistki i ta musiała poddać mecz. Od tamtego czasu minęły blisko dwa tygodnie i Osaka poinformowała, jak wygląda jej obecna sytuacja zdrowotna. - Było gorzej, niż myślałam - przyznała.
Naomi Osaka (57. WTA) w styczniu bieżącego roku wróciła do gry po przerwie spowodowanej macierzyństwem. Japońska tenisistka od tamtego czasu grała m.in. w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Dosze, czy stoczyła fenomenalny pojedynek z Igą Świątek (2. WTA) w drugiej rundzie Roland Garros.

W ostatnim czasie Naomi Osaka rywalizowała w turnieju WTA 1000 w Pekinie, gdzie w czwartej rundzie z powodu kontuzji musiała poddać mecz po dwóch setach z Coco Gauff (3. WTA) przy wyniku 6:3, 4:6.
"Cześć wszystkim, chciałam tylko powiedzieć, iż jestem niezwykle wdzięczna i szczęśliwa, iż grałam w Pekinie. Biorąc to pod uwagę, czuję, iż jestem winna wyjaśnienia historii z dzisiejszego dnia. Bolały mnie plecy na ostatnim treningu i szczerze mówiąc, nie byłam pewna, czy w ogóle będę mogła grać, ale chciałam spróbować. Niestety w trakcie meczu sytuacja stopniowo się pogarszała" - przekazała Osaka po tym spotkaniu w mediach społecznościowych.

Naomi Osaka ciągle nie zna daty powrotu na kort
Z powodu kontuzji Osaka nie zagrała w turnieju WTA 1000 w Wuhan oraz nie mogła wystartować w zawodach WTA 250 w japońskiej Osace (14-20 października). Na Instagramie tenisistka została zapytana o to, jak wygląda jej sytuacja zdrowotna.
"Było gorzej, niż myślałam. Robię, co mogę, żeby potencjalnie wystąpić w Tokio, ale przez cały czas czekam na to, co powie lekarz" - napisała Osaka. W kolejnej relacji pokazała, iż jest na siłowni, dając do zrozumienia, iż pracuje nad jak najszybszym powrotem na kort.

Jednak czy to się uda? Turniej WTA 500 w Tokio odbędzie się w dniach 21-27 października. Niewykluczone więc, iż rodacy tenisistki nie będą mogli obejrzeć jej w tegorocznych zmaganiach w stolicy Japonii.