Ronaldo wciąż bez gola na Euro 2024. Portugalia remisuje do przerwy ze Słowenią

2 dni temu

Portugalia gra ze Słowenią o to, by w ćwierćfinale zmierzyć się z Francją. Przeważa, ale bramki jeszcze nie zdobyła. Jest 0:0 po pierwszych 45 minutach. Co ciekawe, w marcu w ich meczu towarzyskim Słoweńcy wygrali 2:0.

41-letni Pepe na środku obrony, 39-letni Cristiano Ronaldo w środku ataku. Portugalczycy to również z takich względów wyjątkowa drużyna, na tak ważnych pozycjach mają graczy w wieku emerytalnym (sportowo).

W eliminacjach Portugalia wygrała 10 z 10 meczów, to reprezentacja, która jest mocnym kandydatem do ostatecznego triumfu w Niemczech.

Portugalia – Słowenia. Walka o ćwierćfinał Euro 2024

Przegrała w grupie sensacyjnie z Gruzją, ale wtedy miała już zapewniony awans z pierwszego miejsca. Nie wystawiła najmocniejszego składu. Ze Słowenią – już tak.

I atakowała od początku, Ronaldo szarpał się, by zdobyć swoją pierwszą bramkę na Euro 2024. Słoweńcy od czasu do czasu się odgryzali, dziennikarze przypominali, iż w marcu w meczu towarzyskim pokonali Portugalczyków 2:0.

W 34. minucie Ronaldo strzelił potężnie z kilkunastu metrów z rzutu wolnego, piłka przeszła jednak nad poprzeczką.

Gole w pierwszej połowie nie padły, Portugalczycy w ostatniej akcji trafili w słupek.