Komunia to niewątpliwe ważne wydarzenie w życiu dziecka oraz najbliższej rodziny. Nic dziwnego, iż każdy chce świętować ją w gronie najbliższych oraz sprawić, by na zawsze zapadła w pamięć. Niestety organizacja choćby stosunkowo niewielkiego przyjęcia bywa nie lada wyzwaniem logistycznym, które dodatkowo swoje kosztuje. Jak informuje portal wprost.pl, w 2025 roku średni koszt za talerzyk waha się od 150 do 300 złotych, choć oczywiście można znaleźć zarówno tańsze, jak i droższe opcje. W przypadku 30 gości trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 10 tysięcy złotych. Wszystko oczywiście zależy od oferty oraz samego miejsca. A te bywają naprawdę wyjątkowe.
REKLAMA
Zobacz wideo Małgorzata Rozenek-Majdan widziała pieniądze ze swojej komunii. Wspomina też, jak zgorszyła nauczycielkę na maturze swoją miniówką
Jakie są ceny przyjęć komunijnych? Tyle możesz zapłacić za podziemną salę
jeżeli marzysz o niebanalnym miejscu na komunię dziecka, możesz wynająć salę znajdującą się... kilkaset metrów pod ziemią. Mowa o Kopalni Soli "Wieliczka" oraz komorach Haluszki I i Haluszki II. Pierwsza doskonale nada się na większe przyjęcia do 120 osób, zaś druga na kameralne spotkanie w gronie najbliższych, gdyż pomieści do 40 osób. W przypadku drugiej opcji jeszcze kilka lat temu cena za talerzyk przy trzygodzinnym świętowaniu i minimalnie 20 osobach wynosiła nieco ponad 200 złotych. By poznać aktualną ofertę, konieczny jest bezpośredni kontakt.
Cena za talerzyk komunia 2025 sitriel/iStock Cena za talerzyk komunia 2025 sitriel/iStock
Ile od talerzyka na komunię 2025? Zorganizuj przyjęcie na wodzie
Taką ofertę znajdziesz m.in. w Szczecinie, gdzie do wynajęcia jest statek Joanna, który pomieści do 200 osób. Samą imprezę połączysz z klimatycznym rejsem po Odrze. Z kolei w stolicy na chętnych czeka restauracja RiverCafe. Możesz zarezerwować tu kilka stolików, lub całe strefy, na gości czeka ogród, miejsce do relaksu oraz rejs po Wiśle. Oferta ustalana jest indywidualnie, jednak na stronie restauracji znajdziesz przykładowe menu z cenami, z którego wynika, iż za dziecko od 3. do 14. roku życia zapłacisz około 139 złotych, zaś samo danie gorące to koszt 39 złotych dla dorosłych. Oczywiście należy doliczyć do tego serwis, pozostałe dania, napoje i ewentualny tort. Sam rejs to koszt rzędu 1490 złotych za godzinę.
Ile kosztuje komunia na 50 osób? Takie są stawki na stadionie
Zaskakującą propozycją miejsca na organizację komunii jest stadion. Dokładniej mowa o Stadionie Miejskim in. Henryka Reymana w Krakowie, w którym możesz wynająć określoną przestrzeń. Jaki będzie koszt takiego przedsięwzięcia? Jak możemy przeczytać na portalu gazetakrakowska.pl, przykładowa cena za lożę skybox 30 (do 16 osób) na osiem godzin to 1522 złote netto. Natomiast pawilon medialny (do 50 osób) to już 3200 złotych netto.
Gdzie zorganizować komunię? Do wynajęcia pałac i szyb
Na mapie Polski nie brakuje innych, równie wyjątkowych i nietypowych miejsc do organizacji rodzinnych imprez. W województwie łódzkim znajdziesz na przykład wyjątkowo urokliwy Pałac Ksawerów, w którym urządzisz iście królewskie przyjęcie. Z kolei w Zabrzu na chętnych czeka zabytkowy kompleks Szyb Maciej, który powstał na miejscu dawnej kopalni. Na postindustrialnej przestrzeni znajdziesz m.in. restaurację (do 100 osób) i salę bankietową (do 80 osób) do wynajęcia na różnego typu okazje. Co sądzisz o organizowaniu przyjęć komunijnych? Zapraszamy do udziału w sondzie oraz do komentowania.
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu.
Zachęcamy do zaobserwowania nas w Wiadomościach Google.