Reprezentacja Polski postawiła się faworytowi Euro. Wielki mecz Woźniak [WIDEO]

Kobieca reprezentacja Polski U-17 rozpoczęła mistrzostwa Europy od zwycięstwa nad Belgią. W drugiej kolejce zmagań grupowych czekało ją o wiele większe wyzwanie. W meczu z Hiszpankami Polki głównie broniły się przed stratą gola, co przez długi czas udawało im się za sprawą świetnej dyspozycji bramkarki Julii Woźniak. Jednak kluczowa akcja tego spotkania miała miejsce w 87. minucie. Teraz polskie piłkarki czeka mecz o awans do półfinału.
Kobieca reprezentacja Polski U-17 po raz drugi z rzędu bierze udział w mistrzostwach Europy. Tegoroczny turniej w Szwecji rozpoczęła bardzo udanie, w pierwszym meczu grupowym pokonała 1:0 Belgijki po golu Oliwii Związek. W drugiej kolejce czekało ją starcie z faworyzowanymi Hiszpankami.

Polska U-17 tym razem bez punktów. Przesądził gol w końcówce
Mecz mógł bardzo dobrze rozpocząć się dla Polek, ale w dobrej sytuacji Związek uderzyła tak, iż bramkarka rywalek nie miała problemu ze złapaniem piłki. Później kilkukrotnie musiała się wykazać stojąca w polskiej bramce Julia Woźniak, ale do przerwy był bezbramkowy remis.

Od początku drugiej połowy na boisku dominowały Hiszpanki. Tyle iż nie wykorzystywały swoich szans - albo były nieskuteczne, albo dobrze interweniowała Woźniak. Polki najbliżej gola były po strzale z dystansu Oliwii Łapińskiej.
Im bliżej było końca meczu, tym mocniej napierała Hiszpania. Wóźniak robiła, co mogła, ale w 87. minucie musiała skapitulować. Po nieszablonowym rozegraniu rzutu rożnego piłkę dostała Ainoa Gomez. I z kilku metrów zdobyła bramkę na 1:0. Potem Hiszpanki mogły jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale Polki skutecznie się broniły.

Polska U-17 - Hiszpania U-17 0:1

gol: Ainoa Gomez 87'

W drugim meczu tej grupy Portugalia pokonała 1:0 Belgię. W efekcie po dwóch kolejkach Polska ma trzy punkty i zajmuje drugą pozycję w tabeli. Do awansu do półfinału wystarczy jej remis w ostatnim spotkaniu grupowym z Portugalkami. Odbędzie się ono w niedzielę 12 maja o godz. 15:30.