[Raków II] Przegrana w rzutach karnych

rakow.com 2 tygodni temu

W 1/4 finału Poltent Okręgowego Pucharu Polski drugi zespół Rakowa przegrał z Unią II Rędziny w konkursie rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

W meczu z Unią II Rędziny ponownie na murawę wybiegła młoda jedenastka Medalików. Średnia wieku w wyjściowym składzie trenera Przemysława Oziębały tym razem wyniosła kilka ponad 16 lat. Już w 6. minucie meczu wynik mierzonym strzałem lewą nogą otworzył Hubert Jurasik. Nasz zespół wyglądał lepiej z piłką, jednak gospodarze przeważali siłą fizyczną. Płynnej grze nie sprzyjało również nierówne boisko na malowniczo położonym obiekcie w rudnickim kamieniołomie Lipówka.

W 18. minucie ponownie próbował Hubert Jurasik, ale tym razem niecelnie. Kolejny strzał tego zawodnika miał miejsce w 21. minucie. Jurasik uderzył mocno ze stojącej piłki, ale w tej sytuacji dobrze spisał się bramkarz Unii II Rędziny. W 26. minucie gospodarze przeprowadzili udany kontratak i Oliwier Kacperak potężnym strzałem wyrównał. Medaliki odzyskali prowadzenie 4 minuty później. Uderzał Przemysław Janczyk, a piłka odbiła się od obrońcy gospodarzy i wtoczyła do siatki. Dwie minuty przed przerwą gospodarze powtórzyli akcję sprzed kwadransa. Ponownie wyprowadzili sprawny kontratak i Kacper Bugajczyk wygrał pojedynek 1 na 1 z debiutującym w seniorskiej piłce 15-letnim Maciejem Pacią.

W drugiej części spotkania zawodnicy Unii II cofnęli się na własną połowę, rzadko wychodząc poza jej obszar. Na boisku pojawił się Antoni Wilk, który wprowadził sporo ożywienia. W 51. minucie wahadłowy wyłożył piłkę Oliwierowi Trojanowskiemu, a ten uderzył w poprzeczkę. W jednej z kolejnych akcji próbował Senshin Suzuki, ale tym razem piłka przeleciała nad bramką. W ciągu następnego kwadransa zawodników Unii II Rędziny kilka razy ratował bramkarz. W drużynie Medalików na boisku pojawiali się kolejni zawodnicy debiutujący w seniorskim futbolu. Minuty mijały, jednak w dalszym ciągu brakowało skuteczności.

W regulaminowym czasie gry więcej bramek nie padło i przyszedł czas na konkurs rzutów karnych. W nim bezbłędni okazali się gracze Unii II, a bohaterem gospodarzy okazał się bramkarz, który obronił strzały Huberta Jurasika i Reeda Dziedzińskiego. Do półfinału Poltent Okręgowego Pucharu Polski awansowała zatem Unia II Rędziny.

Unia II Rędziny - Raków II 2:2

Rzuty karne: 4:2

Bramki: Kacperak (26'), Bugajczyk (43') – Jurasik (6'), Janczyk (30')

Raków II: Pacia, Czerepak, Mikołajczyk, Kutera, Kossakowski (80. Dąbrowski), Janczyk (65. Kajka), Reed Dziedziński, Suzuki, Jurasik, Łunkiewicz (46. Wilk), Trojanowski.