Przed meczem: Lech – Motor

kkslech.com 4 godzin temu

Pojutrze w sobotę, 5 października, o godzinie 20:15 zespół Lecha Poznań zmierzy się u siebie z Motorem Lublin, z którym nie grał o stawkę od ponad 30 lat. W starciu z beniaminkiem obowiązkiem Kolejorza jest odniesienie zwycięstwa i umocnienie się na 1. miejscu w ligowej tabeli.

Motor Lublin w ostatnich latach regularnie robi progres potrafiąc awansować z II-ligi do I-ligi a później z I-ligi do Ekstraklasy. Klub z województwa lubelskiego dostał się na najwyższy front w naszym kraju po majowym pokonaniu w barażach Górnika Łęczna oraz Arki Gdynia, z którą niespodziewanie wygrał na wyjeździe.

Podopieczni zaledwie 31-letniego trenera Mateusza Stolarskiego swój pierwszy od ponad 30 lat sezon w Ekstraklasie rozpoczęli od domowej porażki z Rakowem Częstochowa 0:2, po tygodniu wygrali za to z Lechią Gdańsk 2:0. To zwycięstwo rozpoczęło serię 4 kolejnych meczów Motoru bez przegranej, zespół z Lublina poległ dopiero z Legią w Warszawie (2:5), aczkolwiek prowadził w tym spotkaniu 1:0.

Beniaminek na pierwsze ekstraklasowe i domowe zwycięstwo od wielu lat oraz przy okazji pierwsze w Ekstraklasie na swoim nowym stadionie czekał do 13 września, kiedy udało się pokonać Górnika Zabrze 1:0. Od tamtej pory Motor Lublin gra w kratkę, ale w ostatniej kolejce wygrał u siebie ze Śląskiem Wrocław 2:1, choć jeszcze w 82 minucie przegrywał 0:1.

Wczoraj zawodnicy Stolarskiego rywalizowali w I rundzie Pucharu Polski, mecz z III-ligową Unią w Skierniewicach zakończył się niespodziewaną porażką w rzutach karnych (w regulaminowym czasie gry było 1:1) i odpadnięciem z rozgrywek. Należy jednak podkreślić, iż Motor Lublin w tym meczu grał w mocno zmienionym składzie, a podstawowi piłkarze zaczęli pojawiać się na murawie dopiero w drugiej połowie.

Najwięcej goli: 2 – Simon, Ceglarz
Najwięcej asyst: 2 – Wolski
Najwięcej meczów: 10 – Brkić, Wolski, Wójcik, Caliskaner, Mraz, N’Diaye
Najwięcej minut: 900 – Brkić, Wolski
Gole do przerwy: 1
Gole po przerwie: 7
Żółte kartki: 17
Czerwone kartki: 0
Najwyższe zwycięstwo: Lechia – Motor 0:2 (26.07.2024)
Najwyższa porażka: Legia – Motor 5:2 (01.09.2024)

* – liczby z rozgrywek PKO Ekstraklasy 2024/2025

Motor Lublin ostatnio ma ciężki okres, beniaminek rywalizował 22, 25 i 28 września, a także wczoraj. Sobotni rywal Kolejorza ma jednak szeroką kadrę, która latem przeszła przebudowę. Lublin opuściło wielu rezerwowych lub zbyt słabych piłkarzy, a w ich miejsce przyszło paru zawodników mających za zadanie wzmocnić zespół. I tak regularnie gra bramkarz Ivan Brkić, choćby wczoraj grał stoper Marek Bartos, istotną postacią w drugiej linii jest Christopher Simon (2 gole) czy napastnik Kaan Caliskaner, który trafił z Jagiellonii Białystok. Coraz więcej szans otrzymuje też środkowy pomocnik z ciekawym cv Sergi Samper.

Motor Lublin po 10 kolejkach piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2024/2025 z 12 punktami na swoim koncie i bilansem 3-3-4, gole: 8:12 zajmuje 11. miejsce w ligowej tabeli mając 4 oczka przewagi nad strefą spadkową do I-ligi. Ekipa ze wschodu kraju na wyjazdach zaliczyła ligowy bilans 1-1-2, bramki: 4:6.

Motor Lublin ma jedną z najgorszych ofensyw w lidze, mniej goli tej jesieni zdobyły tylko drużyny Śląska Wrocław oraz Stali Mielec, które Lech Poznań już pokonał i które znajdują się pod kreską. Początek sobotniego meczu Lecha Poznań z beniaminkiem o godzinie 20:15 przy Bułgarskiej. To spotkanie nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem kibiców, jak poprzednie mecze. Aktualnie do wejścia na trybuny uprawnionych jest około 19 tysięcy kibiców.

Obecna forma najbliższego rywala:

Motor Lublin – Raków Częstochowa 0:2
Lechia Gdańsk – Motor Lublin 0:2
Motor Lublin – Korona Kielce 1:1
GKS Katowice – Motor Lublin 0:0
Motor Lublin – Puszcza Niepołomice 0:0
Legia Warszawa – Motor Lublin 5:2
Motor Lublin – Górnik Zabrze 1:0
Stal Mielec – Motor Lublin 1:0
Motor Lublin – Jagiellonia Białystok 0:2
Motor Lublin – Śląsk Wrocław 2:1
Unia Skierniewice – Motor Lublin 1:1 k.5:4

Letnie transfery najbliższego rywala:

Przyszli:
Marek Bartos (Zeleziarne Podbrezova)
Krzysztof Kubica (Benevento)
Ivan Brkić (Neftchi Baku)
Patryk Romanowski (Polonia Bytom)
Christopher Simon (Generation Foot Dakar)
Igor Bartnik (Orlęta Radzyń Podlaski)
Kaan Caliskaner (Jagiellonia Białystok)
Sergi Samper (FC Andorra)
Bradly van Hoeven (FC Emmen)

Odeszli:
Jakub Lis (Pogoń Szczecin)
Dawid Kasprzyk (Chełmianka Chełm)
Przemysław Szarek (Chrobry Głogów)
Kamil Wojtkowski (Stal Stalowa Wola)
Michał Żebrakowski (Pogoń-Sokół Lubaczów)
Damian Sędzikowski (wolny transfer)
Dariusz Kamiński (Chojniczanka Chojnicd)
Konrad Magnuszewski (Skra Częstochowa)
Piotr Kusiński (KKS Kalisz)
Oskar Jeż (KS Wiązownica)
Mariusz Rybicki (Lechia Tomaszów Mazowiecki)

Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat)

Idź do oryginalnego materiału