Powrót Gilasa Pilipinasa przeciwko Polsce przed OQT nie powiódł się. — Dziekan Guadalajary

ochrona24.info 2 dni temu

W niedzielny poranek (czasu manilskiego) powrót Gilasa Pilipinasa ponownie zgasł po trzecim i ostatnim towarzyskim meczu o tytuł mistrza olimpijskiego FIFA.

Tuż przed startem w OQT w Rydze na Łotwie drużyna Nationals spadła na Sosnovic Arena z 82.80. miejscem na świecie, z 82.80. Nie udało jej się wywalczyć europejskiego zwycięstwa, które wysłałoby drużynę na Letnie Igrzyska Olimpijskie na Łotwie. Do końca przyszłego miesiąca.

Justin Brownlee ponownie poprowadził Gilasa z 30 punktami. Dwight Ramos miał 16 punktów i dziewięć zbiórek w przegranym dwa dni temu z Turcją w eliminacjach EuroBasket.

SZUKAJ: Zwycięstwa moralne nie liczą się dla Gilasa Pilipinasa w przygotowaniach do OQT

Na około trzy minuty przed końcem ostatniej tercji Filipińczycy rozpoczęli bezlitosną passę za Ramosem i zmniejszyli wynik do pięciu, 82-77.

Giles miał 1:43, żeby coś zrobić. Jednak rzut wolny Chrisa Newsome’a ​​i C.J. Trafienie Pereza w końcówce meczu było jedyną grą, jaką Nationals zdołali rozegrać w tym odcinku.

June Mar Fajardo dodał 10 punktów, a Guy Sotto dodał 8 przystanków i 11 zbiórek i poprowadził Filipiny do rekordu 1-2 (wygrana-porażka) w meczach przed OQT.

Dzięki zrównoważonemu atakowi Brownlee, Ramosa, Fajardo i Guya Soto Filipiny od początku wyglądały ostro i były przygotowane na godny pochwały występ, obejmując w pierwszej kwarcie dziewięciopunktowe prowadzenie.

Jednak Gilas nie wykorzystał kilku klarownych okazji w drugiej kwarcie, a faule, które kilkukrotnie wyrzucały Polaków pod wodzą Jeremy’ego Sochana na linię rzutów wolnych, dały gospodarzom przełom, którego potrzebowali, aby stworzyć przewagę, której nie byli w stanie zapewnić Nationals. Zamknij T.

Szukaj: Gilas Pilipinas przegrał z Turkiye w towarzyskim meczu przed OQT

Michał Sokołowski i Aleksander Balcerowski prowadzili biało-czerwonych z odpowiednio 21 i 10 punktami. Sochan, który gra w NBA w drużynie San Antonio Spurs, dodał osiem punktów.

Polska przygotowuje się także do drugiego OQT w Walencji w Hiszpanii. Tam zmierzą się z Finlandią i Bahamami o szansę na zmierzenie się ze zwycięzcami drugiej drabinki, do której zaliczają się Liban, Angola i tradycyjna potęga Hiszpania.

Jedyne zwycięstwo Gilasa miało miejsce w zeszłą niedzielę w trzymeczowym meczu towarzyskim z przyjezdnymi Taiwan Mustangs.

11-osobowy skład Filipin zmierzy się z Łotwą i Gruzją w grupie A OQT Ryga, począwszy od północy 2 lipca (czasu manilskiego).

Zarówno Łotwa, jak i Gruzja zakończyły swoje mecze testowe. Gospodarz OQT, zajmujący 6. miejsce na świecie, zremisował 1:1 z Egiptem i przegrał z Finlandią. W międzyczasie Gruzini natknęli się na Włochy i Kamerun, zanim ostatecznie zwyciężyli z Egiptem.

Wyniki:

Polska: Sokołowski 21, Balcerowski 10, Pluta 8, Sochan 8, Ponitka 7, Zyszkowski 6, Milicec 5, Dziwa 5, Michalak 5, Nizioł 5, Mazurczak 2, Żołnierewicz 0.

Filipiny: Brownlee 30, Ramos 16, Fajardo 10, Soto 8, Newsom 6, Aguilar 4, Tamayo 4, Perez 2, Aftana 0, Quiambao 0.

Części 16-23, 41-38, 58-56, 82-80.