Portugalia 3-1 Polska (12 października 2024) Analiza meczu

biegowelove.pl 2 godzin temu

Bramki z pierwszej połowy z Bernardo Silvy I Krystiana Ronaldo Pomóż liderom grup Portugalia Dzięki wygodnemu zwycięstwu 3:1 na wyjeździe Polska W sobotę w Europejskiej Lidze Narodów kontynuowali doskonały start w rozgrywkach, notując trzy zwycięstwa.

Silva wyprowadził Portugalię na prowadzenie w 26. minucie po strzeleniu potężnej piłki Bruno FernandesaZaliczył asystę, a kapitan Ronaldo strzelił swojego 133. gola w międzynarodowym meczu, gdy 11 minut później podwoił prowadzenie po pierwszym strzale. Rafał Liao Kliknij ten post.

Piotr Zieliński Zmniejszył przewagę Polski w 78. minucie mocnym strzałem w dach siatki, zanim obrońca gospodarzy awansował Jana Bednarika W ostatnich minutach strzelił samobójcę.

Portugalia przez cały czas prowadziła w grupie A w pierwszej lidze z dziewięcioma punktami, do trzech punktów straty Chorwacja Który przyszedł od tyłu, aby pokonać gości Szkocja W sobotę 2:1 wcześniej.

Polska, która w pierwszym meczu pokonała Szkocję 3:2 na wyjeździe, a następnie przegrała z Chorwacją 1:0, z trzema punktami zajmuje trzecie miejsce, podczas gdy Szkoci nie mają jeszcze żadnego punktu.

Cristiano Ronaldo strzelił gola w pięciu kolejnych meczach dla klubu i kraju.

Rafał Oleksiewicz/Getty Images

Polki zaczęły od ataku i czołowego napastnika Roberta Lewandowskiego Był bliski zdobycia gola na początku meczu, gdy jako portugalski bramkarz był o kilka centymetrów od dośrodkowania głową Diogo Costy Uderz go w piłkę.

Ale Portugalia gwałtownie rozwinęła się w meczu i bramkarz Polski Łukasz Skorupski Grano w nią wcześnie, kiedy została zakazana Diogo DalotaBez wysiłku z bliskiej odległości.

Następnie Ronaldo uderzył w poprzeczkę, a Portugalia przez cały czas cieszyła się z posiadania piłki i przez cały czas miała swoje szanse.

Fernandes ponownie wystawił Skorupskiego na bramkę po podkręconym strzale spoza pola karnego w 14. minucie i bramkarz musiał się przeciągnąć, aby wybić piłkę.

Słaba linia obrony Polski poddała się w końcu, gdy Silva strzelił gola, a Ronaldo spokojnym uderzeniem podwyższył na 2:0.

Leao odzyskał piłkę w pobliżu linii środkowej i minął czterech obrońców, po czym uderzył w słupek z pola karnego, pozostawiając Ronaldo po odbiciu, który trafił do siatki.

39-letni napastnik Al Nassr, który dzięki bramce w każdym meczu pomógł Portugalii zwyciężyć 2:1 ze Szkocją i Chorwacją, strzelił swojego 11. gola w okresie dla klubu i kraju.

Mógł dołożyć trzeciego gola po rozpoczęciu drugiej połowy, jednak zawahał się przed oddaniem strzału z pola karnego i zamiast tego podał do Fernandeza, który posłał piłkę nad poprzeczką.

Polska miała promyk nadziei, gdy minutę później Lewandowski dostał szansę, gdy wspiął się na szczyt pola karnego i dośrodkował, ale główką minął lewy słupek.

Trener Portugalii Roberto Martinez w dalszym ciągu kontrolował czas gry Ronaldo, m.in. Diogo Jota Zastąpił go w 63. minucie.

Po rozegraniu niemal każdej minuty każdego meczu tegorocznych Mistrzostw Europy Ronaldo zastąpił Jotę w końcówce meczu z Chorwacją i zaczął grać dopiero w drugiej połowie przeciwko Szkocji.

Bramka Zielińskiego tchnęła trochę życia w gospodarzy, ale Polsce brakowało klarownych okazji do wyrównania, zanim samobójczy gol Bednarka zakończył ich passę bez porażki u siebie przez dwa lata.