Pokaż 3 obserwacje po porażce Sixers w 6. meczu z Knicks – NBC Sports Philadelphia

biotworzywa.com.pl 2 tygodni temu

W czwartek w Wells Fargo Center zegar wybił północ.

W absolutnie szalony, pełen zwrotów akcji mecz Sixers przegrali z Knicks 118:115 w 6. meczu.

Buddy Hield (20 punktów) był blisko remisu w ostatnich sekundach po długiej i desperackiej próbie remisu.

Joel Embiid zdobył 39 punktów i 13 zbiórek. Jalen Brunson prowadził Knicks z 41 punktami i 12 asystami.

W przypadku Sixers Embiid ma istotny kontrakt i Tyrese Maxey kwalifikuje się do podpisania maksymalnie pięcioletniego kontraktu. Poza tym zespół Pusta karta tego lata.

Oto spostrzeżenia na temat porażki Sixers w 6. meczu:

Sixers mają koszmarny początek

Brunson otworzył wynik szybkim skoczkiem w końcówce czasu akcji nad Tobiasem Harrisem.

Donte DiVincenzo zmarnował rzut za trzy punkty z drugiej szansy, Isaiah Hardenstein uderzył z pchnięcia, a w drużynie Knicks zrobiło się naprawdę gorąco. Wyszli 6 na 8 z gry, a wynik 17-4 po tym, jak Maxi sfaulował Brunsona skoczkiem w dal, a gwiazdor Nowego Jorku oddał wszystkie trzy jego faul.

Brunson jest charakterystycznie opanowany i chętny do rozpoczęcia gry. Nie wzruszył go gorzki, szokujący wynik Knicks w piątym meczu po dogrywce we wtorkowy wieczór.

Embiid dostał szóstkę na szachownicy po przeskoczeniu Hardensteina. Popełnił słabą stratę na początku gry, kiedy rzucił podanie z pominięciem przy trzeciej próbie. Zdobył dla Sixers pierwsze dziewięć punktów, zdobył trzy pierwsze gole z gry i zremisował drugi faul Hardensteina na 6:22 przed końcem pierwszej kwarty.

Żadnej magii w Maxey's Game 5 na początku 6-tej. W pierwszej kwarcie trafił 1 na 5 z parkietu i odwrócił piłkę po słabo wykonanym pick-and-popie z Embiidem. 23-latek próbował natychmiast odpowiedzieć na trójkę DiVincenzo, ale jego sweter był za szeroki. Prowadzenie Knicks wzrosło do 28-9 po świetnej sytuacji OG Anunoby'ego, a główny trener Sixers, Nick Nurse, ożywił drugą połowę pierwszej tercji.

Knicks zagrali znakomitą pierwszą kwartę, ale Sixers zdecydowanie zabrakło im dynamiki i koncentracji. New York zdobył dziewięć ofensywnych zbiórek i miał tylko jedną stratę w pierwszej kwarcie. Deficyt Sixers wzrósł do 22 punktów.

Gotowe, jak tylko się da

Hield z pewnością spełnił prośbę pielęgniarki i był gotowy.

Po zagraniu w 84 meczach w okresie zasadniczym Hield miał problemy w swojej pierwszej akcji play-off w karierze. W meczach od 1 do 3 trafiał 1 na 7 z gry, a jego jedyny kosz trafił po zagraniu. 31-letni strzelec wyborowy nie brał udziału w rotacji pielęgniarskiej w czwartych i piątych meczach.

Spędzanie godzin na korcie, oddawanie strzałów i przygotowania za kulisami sprawiły, iż Hield był gotowy na szósty mecz. Mecz eliminacyjny różnił się jednak od długiego treningu z asystentem trenera Rico Hinesem. Zespół zajmujący się rozwojem zawodników Sixers. Hield pokazywał wczesną rdzę, gdy Pielęgniarka szukała strzelaniny lub czegokolwiek, co mogłoby zmienić obraz gry. Na początku drugiej kwarty nie trafił w podanie, po czym nie pojawił się na boisku, gdy minął czas akcji i piłka została przewrócona.

Jednak Hield oddał swój pierwszy strzał i wykonał doskonałego skoczka. A potem zrobił to jeszcze raz, wyrzucając trójkę typu catch-and-shoot z talerza Embiida.

Hilde wysiadła i pobiegła. W ciągu kilku sekund nagrał trzyosobowe trio: „Butt-t, butt-t!” Skandując na linii faul, odegrał kluczową rolę w odrobieniu straty Sixers. Knicks wyglądali na tak samo wstrząśniętych, jak przez całą serię. Anunoby również nie trafił w bezkonkurencyjny wsad.

W przeciwieństwie do Nurse, główny trener Knicks Tom Thibodeau utrzymywał siedmioosobową rotację. Hield zdobył 17 punktów w pierwszej połowie, Nicholas Badum dodał 10, a do przerwy Sixers mieli wynik 30-0 na ławce rezerwowych.

Brunson, Knicks są odrobinę lepsi pomimo chaosu

Sixers odnieśli korzyść, gdy Knicks nieuchronnie ochłonęli, ale po pierwszej kwarcie zwiększyli intensywność defensywy.

Nie byli bezbłędni, ale Sixers skupili się wokół siebie, mocno zamknęli spotkanie i grali z wyraźną desperacją, wydobywając się z początkowej dołka.

Embiid strzelił dwa z trzech goli w pierwszej minucie drugiej połowy. Scrappy Nix, jak można było przewidzieć, zareagował dobrze. Josh Hart i Layout zmniejszyły prowadzenie Sixers do 62-61.

Tempo gry zmieniało się przez całą trzecią kwartę. Kelly Oubre Jr. złapała kradzież w akcji po przerwie na żądanie i uśmiechnęła się, udając się do uderzenia. Maxey sam przechwycił piłkę przy kolejnym posiadaniu Knicks, a następnie wykonał trzy podciągnięcia, co równało się jego sumie bramek z pierwszej połowy.

Oprócz słabej ofensywy Maxeya, Sixers otrzymali zero punktów zarówno od Harrisa, jak i Kyle'a Lowry'ego. Ostatni występ Harrisa w ramach pięcioletniego kontraktu wartego 180 milionów dolarów zakończył się bezbramkowym remisem, przy wyniku 0 na 2.

Sixers potrzebowali dobrego występu Embiida, który strzelił gola, a on to zrobił, dostarczając kilka kluczowych bramek w trzeciej kwarcie, ilekroć Knicks regularnie zatrzymywali piłkę.

Badum i Cameron Payne strzelili trzy gole z gry pod koniec trzeciej kwarty, ale Knicks byli nieustępliwi. Sixers byli zdenerwowani, iż Maxey nie został wezwany podczas próby zatrzymania się na boisku. Kilka sekund później Anunoby zakopał trójkę i wynik meczu wynosił 83.

Nurse nie próbował grać z Embiidem przez całą drugą połowę, tak jak to zrobił w czwartym meczu. Zamiast tego na boisko wszedł Paul Reed, który rozpoczął czwartą kwartę, a Hield dołączył do niego. Obaj gracze złapali ofensywne bandy przy tym samym posiadaniu piłki, co pozwoliło Oubre wbić trójkę, ale Knicks przez cały czas strzelali, a Embiid wrócił z przewagą 92-88.

Inny Hield zmniejszył trzypunktowy deficyt do jednego, a Sixers objęli krótkie prowadzenie, gdy 35-letni Bottom (16 punktów, siedem zbiórek) skoczył wysoko, wykonując wsad.

Branson przyszedł z przedłużeniem supergwiazdy. Trafił za trzy punkty i dał swojemu zespołowi prowadzenie 101:95. Maxey odpowiedział przechwytem i stratą, ale Sixers i tak potrzebowali nieprawdopodobnego powrotu.

Brunson wykonał imponującą robotę, zarówno odpychając piłkę, gdy Knicks mieli okazje na przejścia, jak i podejmując świetne decyzje w ostatnich sekundach czasu akcji. Jego skoczek ze średniego zasięgu na 3:26 przed końcem zapewnił Knicks prowadzenie o osiem punktów.

Sixers jeszcze nie skończyli. Wysadzili Brunsona, pokazali kilka odważnych zatrzymań, a w pewnym momencie odpowiedzieli atakiem Oubre. Zgoda i jeden maxi układ zremisował do wyniku 111.

W następnej akcji Sixers skutecznie wytrącili piłkę z rąk Brunsona, ale Hart zdecydował się na trójkę i pogrzebał ją na 24,4 sekundy przed końcem.

Następnie Embiid gwałtownie skierował piłkę na kolejne posiadanie Sixers. Sixers nie byli jednak w stanie wygenerować straty, a Embiid sfaulował Donte DiVincenzo na 11,1 sekundy przed końcem.

Zasadniczo był to szósty osobisty występ Embiida, co oznaczało, iż jego wieczór dobiegł końca. DiVincenzo i Brunson wykonali rzuty wolne ze sprzęgła, a Sixers zmierzyli się z trudną rzeczywistością siódmego z rzędu występu w fazie play-off, który nie trwał dłużej niż druga runda.