Podsumowanie 88 Mistrzostw Polski Seniorów w Łucznictwie

archery.pl 3 tygodni temu

W Żywcu zakończyła się rywalizacja w ramach 88. Mistrzostw Polski Seniorów w Łucznictwie.
O randze imprezy świadczyła obecność Ministra Sportu i Turystyki, Sławomira Nitrasa, który osobiście otworzył zawody. Zmagania krajowej czołówki trwały 3 dni, a strzelania finałowe odbyły się w pięknej scenerii żywieckiego parku.

Podczas tegorocznej rywalizacji znakomicie spisali się zawodnicy Stowarzyszenia Łuczniczy Marymont Warszawa. Podopieczni trenera Adama Pazdyki zdobyli 4 złote medale na 5 możliwych, wygrywając wszystkie konkurencje zespołowe oraz jedną indywidualną.

Mistrzynią Polski na rok 2024 została Natalia Michalska z MLKS Czarna Starzała Bytom, która w pojedynku finałowym pokonała Karinę Kozłowską z LKS Łucznik Żywiec 6:2, a brązowe medale zdobyły Klaudia Płaza i Otylia Strzałka – obydwie z Łucznika Żywiec.

Natalia Michalska – złoty medal indywidualnie
Podium – kobiety

Mistrzem Polski na rok 2024 został Antoni Powała z SŁ Marymont Warszawa, który w finale pokonał Pawła Ceklarza z SNiS Błękit Gruszowiec 6:5 (9-8 w barażu), a brązowe medale zdobyli Konrad Kupczak z Łucznika i Igor Pepel z Jedynki Kórnik.

Antoni Powała – złoty medal indywidualnie
Podium – mężczyźni indywidualnie

W konkurencji zespołowej kobiet złoto wywalczyły warszawianki w składzie: Aleksandra Ozdoba, Zuzanna Napłoszek, Magdalena Zając, Kamila Napłoszek, które w pojedynku finałowym pokonały 6:2 zawodniczki z Łucznika 2 w składzie: Karina Kozłowska, Amelia Knopek, Karolina Kliś, Tacjana Matuszek.

Podium – konkurencja drużynowa kobiet

W konkurencji zespołowej mężczyzn triumfowali zawodnicy Marymontu: Kacper Sierakowski, Piotr Starzycki, Antoni Powała, pokonując w pojedynku finałowym 5:1 drużynę Żywieckiego Łucznika w składzie: Oskar Kasprowski, Konrad Kupczak, Jakub Bąk.

Podium – konkurencja drużynowa mężczyzn

W konkurencji mikst na najwyższym stopniu podium zameldowali się Aleksandra Ozdoba i Piotr Starzycki z SŁ Marymont Warszawa, którzy w finale 5:1 pokonali mikst Żywiecki w składzie: Wioleta Myszor i Oskar Kasprowski.