Po 31 i przed 32 kolejką II-ligi

kkslech.com 4 miesięcy temu

W dniach 3-6 maja łącznie 9 stadionach została rozegrana już 31. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2023/2024. Piątkowe mecze należały do gospodarzy, w kolejnych trzech dniach zwykle lepsi byli goście.

W ten weekend na prowadzeniu umocniła się Pogoń Siedlce, a na 2. lokatę po domowej wygranej nad Stomilem Olsztyn wskoczyła Kotwica Kołobrzeg. Klub znad morza wykorzystał potknięcie KKS-u Kalisz, który mimo gola już w 1 minucie zremisował z Lechem II Poznań 1:1. Nasze rezerwy po domowym remisie są na 13. miejscu w ligowej z przewagą 3 oczek nad strefą spadkową do III-ligi.

Szansy na dogonienie rezerw Kolejorza nie wykorzystał GKS Jastrzębie-Zdrój, który w poniedziałek uległ przed własną publicznością Chojniczance Chojnice 2:4. Matematycznie w III-lidze jest już Sandecja Nowy Sącz, blisko spadku znajduje się także Olimpia Grudziądz oraz wspomniany Stomil Olsztyn.

Ważne zwycięstwo odniosła z kolei Wisła Puławy, która na wyjeździe ograła Radunię Stężyca, w 31. kolejce goli nie było tylko w Elblągu, gdzie miejscowa Olimpia zremisowała bezbramkowo z Hutnikiem Kraków. Następna 32 seria spotkań II-ligi 2023/2024 odbędzie się w dniach 10-13 maja. W sobotę o 16:15 hitem będzie starcie KKS-u Kalisz z Kotwicą Kołobrzeg. 15 minut wcześniej w Krakowie zacznie się mecz Hutnika z Lechem II Poznań, w którym choćby remis byłby dla naszych rezerw bardzo cenny.

Duży krok w kierunku utrzymania może uczynić Olimpia Elbląg, jeżeli tylko znajdzie sposób na zdegradowaną już Sandecję, natomiast w niedzielę mecz ostatniej szansy czeka Stomil Olsztyn oraz Olimpię Grudziądz, które powalczą w bezpośrednim pojedynku. Na koniec 32. kolejki w poniedziałek liderująca Pogoń Siedlce uczyni kolejny krok w kierunku awansu, o ile pokona na swoim obiekcie będący pod kreską GKS Jastrzębie-Zdrój.