Po 18 i przed 19 kolejką II-ligi

kkslech.com 10 miesięcy temu

W dniach 18-20 listopada na tym razem 7 a nie 9 stadionach odbyła się 18. kolejka piłkarskiej II-ligi sezonu 2023/2024. Powoli od stawki odskakują cztery kluby. Na dole tabeli także zaczął panować większy ruch.

Mecz Lech II Poznań – Olimpia Elbląg już wcześniej został przełożony na 29 listopada, natomiast spotkanie Skry Częstochowa z Hutnikiem Kraków zostało odwołane z powodu złego stanu boiska. W innych meczach 18. kolejki II-ligi Pogoń Siedlce odniosła bardzo ważne zwycięstwo pokonując na wyjeździe rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego 2:1.

Wcześniej w hicie weekendu KKS Kalisz sprał na wyjeździe Radunię Stężyca 4:1 a punkty na terenie znajdującego się pod kreską beniaminka straciła Kotwica Kołobrzeg. Lider przegrywał w Bytomiu już 0:2, później 2:3, na końcu w ostatnich sekundach urwał remis 3:3. Warto zaznaczyć, iż klub znad morza strzelił Polonii aż 3 gole po 77 minucie gry.

Ciekawie było jeszcze w Chojnicach, gdzie Chojniczanka urwała oczko w ostatniej minucie czy w Krakowie, gdzie ostatnia Sandecja Nowy Sącz skromnie 1:0 ograła sąsiada w tabeli Olimpię Grudziądz. Po domowych zwycięstwach coraz dalej od strefy spadkowej do III-ligi są ekipy Zagłębia II Lubin oraz Stali Stalowa Wola.

Najbliższa 19. kolejka II-ligi sezonu 2023/2024 odbędzie się w dniach 24-27 listopada. Wówczas już w piątek Olimpia Elbląg podejmie przed własną publicznością prowadzącą Kotwicę Kołobrzeg. W sobotę w samo południe rezerwy Kolejorza powalczą z Chojniczanką, KKS Kalisz zagra z Zagłębiem II Lubin czy dojdzie do boju drużyn z dołu tabeli – Polonia Bytom zmierzy się z innym beniaminkiem Olimpią Grudziądz.

Z kolei w niedzielę, 26 listopada czeka nas mecz ŁKS-u II Łódź z Wisłą Puławy, a na koniec przedostatniej jesiennej serii spotkań w poniedziałek, 27 listopada potyczka Stali Stalowa Wola z Pogonią Siedlce.