PL: Złoty set w Warszawie! LUK walczył, wygrał mecz, ale nie decydujące rozdanie

2 tygodni temu

Ależ to było interesujące spotkanie. Siatkarze z Lublina po porażce 1:3 u siebie postawili wszystko na jedną kartę. Projekt w regularnym meczu nie miał za wiele do powiedzenia. Dlatego też po raz pierwszy w tych ćwierćfinałach obejrzeć można było złotego seta. W nim Projekt się już otrząsnął, zagrał swoje i niesiony dopingiem swoich kibiców zgarnął wygraną i bilet do półfinału PlusLigi.

NIESKUTECZNA POGOŃ PROJEKTU

W mecz lepiej weszli siatkarze Bogdanki. Skuteczni byli Brand i Schulz. Kłopoty z grą miał z kolei Bartłomiej Bołądź i zrobiło się 7:4. Projekt do walki poderwał Kevin Tillie, jego udane akcje dały remis 9:9. W polu zagrywki jednak znakomicie popracował Damian Schulz. To pozwoliło lublinianom odskoczyć na 14:9. Po stronie Projektu cały czas ataku nie mógł skończyć Bołądź i po kolejnym bloku na tym zawodniku zrobiło się 17:10 dla LUK-u. Lublinianie ze spokojem kontrolowali wydarzenia na boisku, przez cały czas niezawodny był Damian Schulz, funkcjonował blok na który nadziewał się Artur Szalpuk (21:13). Warszawianie ruszyli w szaleńczą pogoń, dobrym impulsem dla Projektu było na pewno wejście Linusa Webera, jego ataki pozwoliły gospodarzom zbliżyć się na 17:22. Zagrywka Szalpuka dała rezultat 20:23. Pogoń okazała się jednak zbyt późna. Atak Ferreiry i zagrywka Damiana Schulza zakończyły seta.

DAMIAN SCHULZ I BOGDANKA przez cały czas NIE DO ZATRZYMANIA

Linus Weber został na boisku w drugim secie i od razu zaczął od udanego ataku. Natychmiast jednak odpowiedział Damian Schulz. Goście odskoczyli na 6:4 po nieudanych atakach Artura Szalpuka i Linusa Webera. Tempa po stronie gości nie zwalniał Damian Schulz, jego as serwisowy dał wynik 9:6 i natychmiast grę przerwał Piotr Graban. LUK utrzymywał kilkupunktowy zapas, skutecznie atakował Brand, poziom utrzymywał Schulz (13:10). Projekt starał się jak mógł odrzucić rywali zagrywką, ale ci w ofensywie radzili sobie w trudnych sytuacjach. Warszawianie zbliżyli się na jedno oczko, ale tylko na moment. W polu zagrywki imponował cały czas Schulz i przy stanie 14:17 trener Graban po raz drugi przerwał grę. Jego podopieczni nie byli jednak w stanie zatrzymać Schulza, do tego swoje robił też Brand (20:17). Nie brakowało w końcówce nerwowych sytuacji. Ostatecznie jednak znakomita dyspozycja Schulza pozwoliła LUK-owi objąć prowadzenie 2:0.

DOPROWADZILI DO ZŁOTEGO SETA

Trzecią część meczu Bogdanka rozpoczęła od prowadzenia 2:0. po bloku Marcina Komendy. Skuteczne akcje m. in. Tobiasa Branda pozwalały lublinianom utrzymywać prowadzenie. Rozgorzała jednak walka punkt za punkt. Akcje ze środka dla Projektu kończył Andrzej Wrona (7:8). Projekt starał się odrabiać straty, ale przeszkadzały im w tym własne błędy. Pomyłka Jana Nowakowskiego i atak Averilla dały remis 11:11. W ustawieniu z Brandem na zagrywce lublinianie gwałtownie odbudowali przewagę, blokiem punktował Jan Nowakowski (15:11). Ataki Andrzeja Wrony i Artura Szalpuka pozwoliły Projektowi zbliżyć się na 14:15. Cały czas jednak to Bogdanka była w natarciu, Ferreira i Brand udanymi atakami dali swojej ekipie czteropunktowy zapas (19:15). Grę przerwał trener Graban, co poskutkowało tym, iż blokując atak Schulza jego podopieczni zbliżyli się na 18:19. Na więcej jednak nie pozwolił udanym atakiem Ferreira. Solidny był cały czas Brand, pod siatką czujny był Jan Nowakowski, a Mateusz Malinowski pokazał swoje duże możliwości na zagrywce (24:19). Ostatnią akcją seta był atak Branda.

ZŁOTY SET I PÓŁFINAŁ DLA PROJEKTU

Imponująco złotego seta rozpoczął Andrzej Wrona, jego gra w ataku i na zagrywce dała wynik 3:1 dla Projektu. Serwisem punktował też Weber (5:2). O czas poprosił opiekun Bogdanki. Warszawianie utrzymywali jednak trzypunktowy zapas, po ataku Artura Szalpuka było 8:5. Gra cały czas toczyła się punkt za punkt. W pewnym momencie dobre ataki Tobiasa Branda spowodowały, iż Bogdanka zbliżyła się na 10:11. Atak Averilla i as serwisowy Borkowskiego dały Projektowi piłki na wagę półfinału (14:11). Projekt tej przewagi już nie roztrwonił, a błąd techniczny po stronie rywali zakończył zmagania w tej rywalizacji.

Projekt Warszawa – Bogdanka LUK Lublin 0:3
(20:25, 22:25, 19:25)

Złoty set: 15:12 dla Projektu
Awans: Projekt Warszawa