Pięć goli w meczu Udinese - Inter. Runjaić kontra Zieliński

2 godzin temu

Inter Mediolan pokonał Udinese 3:2. Kosta Runjaić - były trener Legii Warszawa - poniósł drugą porażkę w Serie A. Kolejny mecz w barwach mediolańskiego giganta zanotował Piotr Zieliński, ale jego rola w wygranej mistrzów Włoch była jedynie epizodyczna. Na murawie pojawił się dopiero w 85. minucie i nie wpłynął zbytnio na losy meczu.
Piotr Zieliński od lipca jest piłkarzem Interu Mediolan, ale do nowego zespołu wprowadzany jest powoli. W pierwszym składzie wystąpił tylko w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Manchesterowi City. W lidze - z Monzą (1:1) i Milanem (1:2) - wchodził na murawę w roli rezerwowego. Nie inaczej było w sobotnim meczu z Udinese.

Inter wygrał z Udinese. Zieliński wszedł z ławki
Gospodarze to jedna z rewelacji początku sezonu. Zespół przejęty przez Kostę Runjaicia - byłego trenera Legii Warszawa - w pierwszych kolejkach spisywał się znakomicie i był choćby liderem tabeli. Przed tygodniem doznał jednak bolesnej porażki z Romą (0:3).
Tym razem rywalem Udinese był Inter - drużyna podrażniona derbową porażką z Milanem (1:2). Już od pierwszych sekund goście chcieli narzucić swój styl gry. Kibice nie zdążyli dobrze zająć swoich miejsc, a mistrzowie Włoch już prowadzili.

Matteo Darmian zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, a tam idealnie pokazał się Davide Frattesi. Były zawodnik Sassuolo - tak jak ma w zwyczaju - wykorzystał nadarzającą się okazję i pokonał bramkarza rywali. Inter w kolejnych minutach mógł podwyższyć prowadzenie. Szanse zmarnowali jednak Lautaro Martinez i Marcus Thuram. Bliski drugiego gola był Frattesi, ale jego strzał minął bramkę Okoye'a.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na gościach w 35. minucie. Christian Kabasele najwyżej wyskoczył w polu karnym i strzałem głową pokonał Yanna Sommera. To nie był jednak koniec emocji w pierwszej połowie. Już w doliczonym czasie gry Lautaro Martinez wykorzystał podanie Federico Dimarco i ponownie wyprowadził Inter na prowadzenie.

Goście doskonale zakończyli pierwsze 45 minut. Świetnie rozpoczęli także drugą część meczu. Scenariusz się powtórzył. Tym razem w roli asystenta wystąpił Marcus Thuram, a swojego drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Martinez.
Inter nie zdołał powiększyć przewagi i w końcówce meczu naraził się na kilka minut niepokoju. Wszystko za sprawą kontaktowego gola, która zdobył Lorenzo Lucca. W 85. minucie meczu na murawie pojawił się Piotr Zieliński. Polak zmienił Davide Frattesiego, ale nie wpłynął znacząco na losy meczu. Wynik ustalony tuż przed jego wejściem na boisko utrzymał się. To trzecia wygrana Interu w tym sezonie Serie A. Zwycięstwo oznacza, iż mistrzowie Włoch przeskoczyli Udinese w tabeli. Kolejny mecz rozegrają 1 października w Lidze Mistrzów. Ich rywalem będzie Crvena Zvezda Belgrad.

Udinese 2:3 Inter Mediolan (1:2)

Gole: Christian Kabasele'35, Lorenzo Lucca'83 - Davide Frattesi'1, Lautaro Martinez'45+3' 47
Udinese: Okoye (gk) – Kabasele, Bijol, I. Toure – Ehizibue, Lovrić (59' Ekkelenkamp), Zarraga (86' Bravo), Karlstroem (73' Atta), Zemura – Thauvin (k) (73' Brenner), Davis (59' Lucca)
trener: Kosta Runjaić
Inter: Sommer (gk) – Bisseck, Acerbi, Bastoni (75' de Vrij) – Darmian, Frattesi (85' Zieliński), Calhanoglu, Mchitarjan, Dimarco (65' Augusto) – M. Thuram (75' Taremí), L. Martinez (k) (86' Correa)

trener: Simone Inzaghi