Ogromny sukces 17-letniej Polki! Ponad 600 miejsc różnicy w rankingu

11 godzin temu

Po pokonaniu Norweżki Malene Helgo (465. WTA) 6:3, 6:4 Monika Stankiewicz odniosła kolejne niespodziewane zwycięstwo. 17-letnia Polska tenisistka wygrała w półfinale z Yasmine Mansouri (notowaną o 626 miejsc wyżej w rankingu WTA) 6:1, 6:2 i awansowała do finału rozgrywanego na portugalskich kortach turnieju ITF ITF W35 w Faro. To największy sukces w karierze Polki.
O Monice Stankiewicz głośno było w lipcu bieżącego roku. Wówczas 17-letnia tenisistka dotarła do ćwierćfinału juniorskiego Wimbledonu. Na tym etapie musiała jednak uznać wyższość Emerson Jones 2:6, 3:6. Dwa miesiące później sięgnęła po brązowy medal w mistrzostwach Europy do lat 18. w tej chwili Polka skupia się na rywalizacji w swoim szóstym w karierze turnieju ITF - zawodach rangi W35 w Faro.

Monika Stankiewicz (972. WTA) przedarła się z eliminacji do turnieju głównego. W nich bez większych problemów rozprawiała się z kolejnymi rywalkami. Trzy sety wygrała po 6:0, a jednego 6:3. W turnieju głównych od początku prezentuje wysoką formę.

W pierwszej rundzie Polka pewnie pokonała Ukrainkę Nadiya Kolb (6:3, 6:3). W drugiej rundzie była lepsza od Yeonwoo Ku z Korei Południowej (7:5, 6:2), a później od Norweżki Malene Helgo (6:3, 6:4). W półfinale pokonała 346. zawodniczkę w rankingu WTA Yasmine Mansouri z Francji. Warto dodać, iż był to dla niej pierwszy półfinał w karierze.

Stankiewicz dobrze otworzyła spotkanie, już na starcie wywalczyła przełamanie, a następnie utrzymała swoje podanie i wyszła na prowadzenie 2:0. Do końca seta Polka pozwoliła rywalce wygrać tylko jednego gema, co przełożyło się na zwycięstwo 6:1 w pierwszej partii.

Początek drugiego seta był znacznie bardziej wyrównany. Obie zawodniczki wygrywały gemy przy swoich serwisach. Przy stanie 2:1 piłkę serwowała Mansouri, jednak Stankiewicz była w stanie odpowiedzieć na serwis Francuzki, co dało jej pierwsze przełamanie w drugiej partii i prowadzenie 3:2. Do końca seta Polka kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń i ostatecznie wygrała 6:2. W całym meczu triumfowała 6:1, 6:2.

Monika Stankiewicz - Yasmine Mansour 6:1, 6:2
Tym samym to nasza rodaczka awansowała do pierwszego w karierze finału turnieju ITF, co jest ogromnym sukcesem. W nim zmierzy się z Portugalką Matilde Jorge, która w półfinale pokonała Sinję Kraus (6:2, 6:2).
Mecz finałowy Monika Stankiewicz - Matilde Jorge odbędzie się w niedzielę 20 października o godzinie 12:00.