Ogromna dawka wiedzy podczas European Gaming Congress

20 godzin temu

Warszawa po raz kolejny gościła uczestników European Gaming Congress. Przez dwa dni goście będą uczestniczyć w wielu wykładach i panelach dyskusyjnych. W przerwach będą mogli rozszerzyć swoją sieć kontaktów, nawiązać nowe znajomości oraz podyskutować o problemach branży rozrywkowej.

Dzień rozpoczął się od dyskusji z udziałem Ewy Lejman i Piotra Dynowskiego. Poruszono przede wszystkim kwestię wprowadzenia podatku od GGR. Zdaniem ekspertów, regulacje nie zmienią się w 2024 i 2025 roku. Między innymi dlatego, iż za rok w Polsce odbędą się wybory prezydenckie. Prawnicy nie spodziewają się dużych zmian, o ile chodzi o rynek.

Dynowski stwierdził, iż przedstawiciele branży cały czas mierzą się z dużymi obostrzeniami i regulacjami prawnymi. Ich stosowanie nie idzie w parze z rozwojem technologii. Polska jest jednym z najtrudniejszych rynków na świecie.

Prelegenci wspomnieli też o coraz większej roli influencerów. Z jednej strony pomagają oni dotrzeć do najmłodszego pokolenia odbiorców. Z drugiej czasami nie wpływają pozytywnie na odbiór branży. Poruszona została też najnowsza sprawa, mianowicie zatrzymanie Buddy. Influencer organizował popularne w sieci losowania samochodów. To jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów, jednak mówi się o nim głównie w negatywnym kontekście. Takie sytuacje negatywnie oddziałują potem na całą branżę rozrywkową…

Następnie Aneta Tylicka, Adam Lamentowicz, Filip Sosnowski, Łukasz Seweryniak i Marcin Doszczeczko pochylili się nad tematem możliwości rynku oraz najnowszych rozwiązań, jakie muszą być regularnie dostarczane klientom.

Po raz kolejny rozmówcy wspomnieli o regulacjach prawnych, które uniemożliwiają swobodne działania w naszym kraju. Niestety „szara strefa” cały czas ma się w Polsce zbyt dobrze…

Doszczeczko wspomniał o nieco innych regulacjach, z jakimi spotyka się na Łotwie. Eksperci odnieśli się też do niedawnego spotkania w Ministerstwie Finansów. Nie przekazali jednak pozytywnych informacji dla branży. W najbliższym czasie nie powinniśmy spodziewać się większych zmian w ustawie hazardowej.

Niebawem na łamach Interplay.pl znajdziecie podsumowanie eventu, a także rozmowy z panelistami European Gaming Congress.

Idź do oryginalnego materiału