NPC Rugby: Hawke’s Bay Magpies rozpoczynają ekscytujące starcie z Auckland

biegowelove.pl 1 tydzień temu

Auckland powiększyło prowadzenie do 15-5 po rzucie karnym Sullivana, ale Sroki gwałtownie odpowiedziały. Po zdobyciu rzutu karnego rozpoczęli mocny atak, a Keanu Kereiro-Sims oddał mocny strzał w decydującym ataku. Chociaż Sullivan strzelił gola po kolejnym rzucie karnym i zwiększyło prowadzenie Oakland do 18-10, pierwsza połowa zakończyła się bez wykorzystania szans żadnej z drużyn w końcówkach meczu.

Druga połowa rozpoczęła się od dramatu, gdy gracze z Auckland, Sullivan i Sika Paul, zostali wyrzuceni z boiska za wślizg na Sama Smitha, pozostawiając ich w 13-osobowej drużynie. Magpies wykorzystali tę przewagę, a Freedom Vaha’akolo płynnie skierował się w dół linii obrony i zmniejszył deficyt do 18-15.

Auckland odpowiedziało, wykorzystując skład Magpies, a Millennium Sanerife powiększyło prowadzenie do 25-15. Tyrone Thompson utrzymał prowadzenie Sroki po dobrze wykonanym strzale, ale Auckland ponownie objął prowadzenie po rzucie karnym i kolejnej próbie Faioliniego Ekkwasiego, podwyższając wynik na 35-22 na 10 minut przed końcem.

Zespół Magpies zakończył swój największy potencjalny powrót w sezonie, kiedy w 78. minucie manekin Sama Waya trafił do siatki prawym skrzydłem, a prowadzenie 35-29 zmniejszyło się przed rozpoczęciem meczu.

Po ponownym złożeniu rozpoczęcia, Sroki ruszyły w dół boiska.

Po emocjonującym ostatnim pchnięciu Ben O’Donnell dośrodkował w róg. Harry Godfrey, który zachował spokój pod presją, zdobył zwycięskiego gola od strony bocznej, przypieczętowując pamiętne zwycięstwo 36-35, gdy kibice na McLean Park ryczeli.

Intensywny mecz podtrzymał nadzieje na awans do finału u siebie.

Teraz Magpies zmierzą się z Wellington w stolicy. Jest to najważniejszy mecz, w którym chcą zapewnić sobie przewagę w kwalifikacjach.