Nowość! Polska wygrywa ze Szkocją po karnym w doliczonym czasie

wbijamszpile.pl 4 tygodni temu

W jednym z najbardziej emocjonujących meczów Ligi Narodów, Polska pokonała Szkocję 3:2 w Glasgow. Spotkanie pełne dramaturgii zakończyło się dopiero w doliczonym czasie gry, gdy sędzia Glenn Nyberg podyktował drugi rzut karny dla Polaków. Gole dla naszej reprezentacji zdobyli Szymański, Lewandowski oraz Zalewski, który strzelił decydującą bramkę w 90+7 minucie po rzucie karnym. Po stronie Szkotów na listę strzelców wpisali się Gilmour oraz McTominay. Na trybunach stadionu Hampden Park zasiadło 46,5 tysiąca kibiców. Polska wygrywa na szczęście w Lidze Narodów.

Mecz od samego początku zapowiadał się na trudne starcie dla obu drużyn. Szkoci, grając na własnym stadionie, byli zmotywowani, ale Polacy wyszli na boisko zdeterminowani, by zdobyć trzy punkty. Już w pierwszej połowie, po szybkim ataku, prowadzenie dla Polski dał Sebastian Szymański. Wydawało się, iż Polska ma kontrolę nad meczem.

Kolejna sytuacja miała miejsce tuż przed końcem I połowy. W polu karnym gospodarzy faulowany był Nicola Zalewski i sędzia podyktował „jedenastkę”. Do piłki podszedł Robert Lewandowski, który w 44. minucie uzyskał 84. gola w 153. występie w drużynie narodowej.

Napięcie rośnie w drugiej połowie

Druga połowa rozpoczęła się od mocnych ataków gospodarzy. Szkoci nie zamierzali się poddawać i Billy Gilmour, po precyzyjnym uderzeniu, pokonał polskiego bramkarza, dając nadzieję kibicom Szkocji. Kilka minut później Scott McTominay zdobył wyrównującą bramkę. Kibice na Hampden Park zaczęli wierzyć w zwycięstwo swojej drużyny, jednak to Polacy mieli ostatnie słowo.

Klub RM BZ BS Pkt Ostatnie 5 meczów
Polska 1 3 2 3 ✅, – , – , – , –
Portugalia 1 2 1 3 ✅, – , – , – , –
Szkocja 1 2 3 0 ❌, – , – , – , –
Chorwacja 1 1 2 0 ❌, – , – , – , –

Dramatyczna końcówka i decydujący karny

Spotkanie zmierzało do remisu, gdy w ostatnich minutach doliczonego czasu gry sędzia Glenn Nyberg podyktował drugi rzut karny dla Polski po faulu na Nicola Zalewski. Do piłki podszedł sam Nicola Zalewski, który pewnym strzałem pokonał szkockiego bramkarza, ustalając wynik na 3:2. To była decydująca chwila meczu, a Polacy mogli cieszyć się z cennych trzech punktów.

Polska wygrywa w Lidze Narodów

Zwycięstwo nad Szkocją w Glasgow to istotny krok dla polskiej reprezentacji w walce o awans w Lidze Narodów. Mimo iż Szkoci postawili twarde warunki, Polacy pokazali charakter i skuteczność w kluczowych momentach meczu. Dzięki tej wygranej, drużyna prowadzona przez Probierza umacnia swoją pozycję w grupie.

Bohaterowie meczu

Warto wyróżnić Sebastiana Szymańskiego, który otworzył wynik meczu, oraz Roberta Lewandowskiego, który nie zawiódł w kluczowym momencie. Nicola Zalewski, mimo ogromnej presji, wykazał się zimną krwią, strzelając decydującego karnego w ostatnich sekundach spotkania. Polska defensywa, choć miała swoje momenty słabości, wytrzymała napór szkockich ataków i ostatecznie wyszła z tego starcia zwycięsko.

Statystyki spotkania

Mecz na Hampden Park obfitował w emocje, ale także w liczby, które pokazują, jak wyrównane było to spotkanie. Polacy oddali 12 strzałów, z czego 6 celnych, natomiast Szkoci próbowali 10 razy, z czego 5 uderzeń trafiło w światło bramki. Sędzia Glenn Nyberg pokazał 4 żółte kartki, w tym dwie dla zawodników Polski.