Nowość! Lechia Gdańsk wraca do ekstraklasy

wbijamszpile.pl 4 miesięcy temu

W sobotnim meczu, który zapisał się złotymi zgłoskami w historii Lechii Gdańsk, piłkarze tego zespołu zapewnili sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Wygrana na wyjeździe z Wisłą Kraków 4:3 w ramach 32. kolejki 1. ligi, przesądziła o ich powrocie do ekstraklasy na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem 2:2, jednak prawdziwe emocje miały dopiero nadejść. Mecz pełen był dramatycznych momentów, w tym dwóch czerwonych kartek dla zawodników Wisły Kraków. W 56. minucie Hiszpan David Junca otrzymał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, co osłabiło zespół gospodarzy.

Kolejny cios dla „Białej Gwiazdy” nastąpił w 82. minucie, kiedy to Szwed Joseph Colley również musiał przedwcześnie opuścić boisko. Mimo osłabienia, Wisła stawiała zaciekły opór, jednak to Lechia utrzymała przewagę, zdobywając decydujące bramki.

Ogromna euforia i plany na przyszłość – Lechia Gdańsk

Awans Lechii Gdańsk to triumf, który kończy roczną przerwę w grze na najwyższym poziomie polskiego futbolu. Sukces ten jest wynikiem ciężkiej pracy zarówno zawodników, jak i sztabu szkoleniowego, a euforia z powrotu do ekstraklasy jest ogromna zarówno wśród drużyny, jak i fanów. Lechia Gdańsk teraz będzie musiała przygotować się na nowe wyzwania w najbliższym sezonie, gdzie rywalizacja będzie zdecydowanie większa.

90' | MAMY TOOOOOO! WYGRYWAMY W KRAKOWIE I WRACAMY DO EKSTRAKLASY! 🔥#WISLGD 3:4 pic.twitter.com/jgdvtlO9k7

— Lechia Gdańsk (@LechiaGdanskSA) May 11, 2024

‼️ 𝗟𝗘𝗖𝗛𝗜𝗔 𝗪 𝗘𝗞𝗦𝗧𝗥𝗔𝗞𝗟𝗔𝗦𝗜𝗘! 🤍💚 #WRACAMY pic.twitter.com/F1OUif3D13

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.