Niespodzianka w Lipsku. Austria straciła gola w 1. minucie, przegrywa do przerwy z Turcją

2 dni temu

Trafienie Miraha Demirala to drugi najszybszy gol w historii Euro (na pierwszym miejscu są Albańczycy z meczu z Włochami z obecnych mistrzostw). Turcja wygrywa z Austrią 1:0 po pierwszej połowie, jest bliżej tego, by w ćwierćfinale zagrać z Holandią.

Austria – Turcja. Błyskawiczny gol

Już w pierwszej minucie Turcja wykonywała rzut rożny, austriaccy obrońcy oraz bramkarz zareagowali na dośrodkowanie na tyle niefrasobliwie, iż piłka trafiła pod nogi Meriha Demirala. A ten, choć jest obrońcą, wiedział, co z nią zrobić. I Austriacy musieli gonić wynik już od pierwszych chwil meczu.

Mogli wyrównać już w następnej akcji, gdy minimalnie przestrzelił Christoph Baumgartner. Mecz od pierwszych minut toczył się w szybkim tempie.

Austriacy wygrali grupę D, wyprzedzając niespodziewanie Francję i Holandię (oraz Polskę, tu już niespodzianki nie było). Turcja w swojej grupie zajęła drugie miejsce, została wyprzedzona przez Portugalię.

Z powodu żółtych kartek nie gra Hakan Calhanoglu, znakomity turecki piłkarz, niemniej jego koledzy radzą sobie bardzo dobrze.

Do przerwy jest 1:0.