Najpierw spadek, teraz to. Smutny los stadionu zasłużonego polskiego klubu

2 dni temu
Zdjęcie: Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Wyborcza.pl


Trwa Euro 2024, ale już niedługo piłkarze wrócą do gry w klubach. W Polsce na krajowym podwórku kibice czekają na powrót rodzimych lig. Sporo zmian szykuje się między innymi w Rzeszowie. Resovia spadła z I ligi i będzie grała na trzecim poziomie rozgrywkowym. Klub czeka wiele różnych wyzwań - także logistycznych. niedługo stolica Podkarpacia doczeka się nowego stadionu.
Dla Resovii miniony sezon był trudny. Mimo desperackiej walki o utrzymanie nie udało się zachować ligowego bytu i zbliżającą się kampanię rzeszowianie spędzą na trzecim poziomie rozgrywkowym. Klub czekają nowe wyzwania. Także te logistyczne.
REKLAMA


Zobacz wideo "Probierz sprytnie to rozegrał. Jest największym zwycięzcą"


Stadion do rozbiórki. Został pożegnany
W poprzednim sezonie Resovia rywalizowała na obiekcie przy ul. Hetmańskiej, który dzieliła z miejscowym rywalem - Stalą Rzeszów. Już w listopadzie ubiegłego roku przegłosowano jednak uchwałę. Na jej mocy Resovia miała otrzymać dofinansowanie budowy nowego stadionu.
Chodziło o gruntowną przebudowę obiektu przy ul. Wyspiańskiego 22. To właśnie to miejsce jest macierzystym stadionem klubu. Za kilkanaście miesięcy ma tu powstać Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki. Co w tej chwili dzieje się w Rzeszowie?


Czytaj także:


Kołtoń wyjaśnia Michniewicza. "Taka jest prawda futbolu, Czesławie"


29 czerwca liczna grupa byłych piłkarzy, działaczy i trenerów - ludzi związanych z Resovią pojawiła się na stadionie. - W perspektywie rozbiórki obiektu i budowy nowego stadionu chcieli jeszcze raz wejść do szatni, zasiąść na trybunie – słynnej „Malcie" czy też pospacerować po murawie, na której spędzili wiele lata i rozegrali niezapomniane mecze w barwach swojej ukochanej Resovii - relacjowało Polskie Radio Radio Rzeszów.
To miejsce szczególne dla ludzi związanych z tym klubem. Stadion powstał pod koniec lat 40. ubiegłego wieku. Jego dużym atutem było to, iż sportowcy mogli uprawiać na nim różne dyscypliny - od piłki nożnej, przez tenis ziemny, aż po lekkoatletykę. W przeszłości uchodził za jeden z najbardziej nowoczesnych w regionie.


Czytaj także:


Hitowa wymiana z udziałem Arkadiusza Milika. Znamy szczegóły, są kwoty


24 kwietnia informowano o podpisaniu umowy z firmą Mirbud. Ma ona wykonać prace budowlane. Inwestycja powinna zostać wykonana do 31 października 2026 roku. Jej koszty są spore, bowiem wyniosą aż 194 miliony złotych.
- Być może projekt jest skomplikowany, ale nowy stadion ma być naprawdę okazały i stać się jednym z najnowocześniejszych obiektów lekkoatletycznych w Polsce. Powstanie na nim 400-metrowa bieżnia, 150-metrowa bieżnia kryta, skocznie do skoku w dal, skoku wzwyż i skoku o tyczce. Nie zabraknie również boiska do piłki nożnej, które będzie podgrzewane i wyposażone w system nawadniający - tak w kwietniu o tej inwestycji pisał dziennikarz Sport.pl Kacper Ciuksza.
Resovia rozpocznie zmagania w II lidze od wyjazdowego spotkania z beniaminkiem Wieczystą Kraków. Mecz zapanowano na 20 lipca. Tydzień później w charakterze gospodarza rzeszowianie podejmą Chojniczankę Chojnice.
Idź do oryginalnego materiału